Korkovitost muškátů, pěstování ze semene



host - 82.13 (?)
11.5.2010 10:14

Také se potýkám každoročně s korkovitostí, prý je to z přílišné vlhkosti. Nakupuji sazeničky v OBI - dbám na to, aby nebyly napadené, ale většinou tomu stejně neuniknu. Letos mám již zasazeno, tak budu méně zalévat a uvidíme! Romana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 185.153 (?), 7.5.2010 12:04, zobrazeno: 14828x

Celé roky jsem si pěstovala pnoucí muškáty vlastním řízkováním.Poslední čtyři leta, jsem si řekla, že je to zbytečné, protože zazimovávám spoustu fuchsií a musím šetřit místem.Tak jsem je začala nakupovat najaře v platíčkách v zahradnictví.Od té doby každý rok muš.trpí tzv.korkovitostí, nešlo mi do hlavy, co najednou dělám špatně, když jsem je pěstovala už dřív bez problémů.Letos jsem začala sesazovat nakoupené rostliny do truhlíků, a ejhle asi 3 muškáty už měly na listech korkovitost.Zjistila jsem tedy, že si nemocné muškáty tahám domů již ze zahradnictví.Musí je množit již z napadených "matek".Přemýšlím o tom, že bych příští rok vypěstovala nové, zdravé pnoucí muškáty ze semen.Chtěla bych vědět, zda-li je někdo tímto způsobem pěstujete a jak se to daří.?Tady na foru je jen pěstování obyč.muškátů ze semen, pnoucích ne.Tak kdo máte nějakou zkušenost, ozvěte se.Zdravím B.          

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.13 (?), 11.5.2010 10:14

Také se potýkám každoročně s korkovitostí, prý je to z přílišné vlhkosti. Nakupuji sazeničky v OBI - dbám na to, aby nebyly napadené, ale většinou tomu stejně neuniknu. Letos mám již zasazeno, tak budu méně zalévat a uvidíme! Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika