Jak množit muškáty - ve vodě, nebo v zemi?



host - 67.226 (?)
4.10.2009 18:54

...semínka se pouze zatlačí do země. Doporučuji do vzejití vytvořit mikroklima překrytím igelitem, udržovat mírnou vlhkost. Výsev je nutný již začátkem roku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 67.226 (?), 4.10.2009 18:54

...semínka se pouze zatlačí do země. Doporučuji do vzejití vytvořit mikroklima překrytím igelitem, udržovat mírnou vlhkost. Výsev je nutný již začátkem roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.61 (?), 11.10.2009 11:05

Muškáty ze semene pěstuji v tzv. JIFFECH /obchodní název pro slisovaný rašelinový sadbovač/,  zakoupíte je v zahr.potřebách, Maumaxu,Obi atd.Jiffy rozložíte na dno misky a prolijete vodou a po nasáknutí jiffy během asi 3minut "narostou" do pětinásobku své výšky v suchém stavu.Poté do každého jiffu vložte semínko a lehce! ho přitlačte.Přikryjte průhlednou miskou třeba od nanuk.dortu a postavte na okno.Při teplotě 22C semínko vyklíčí již za několik dní.Vodu doplňujte aby jiffy byly stále vlhké, nesmí však stát ve vodě.Semínko rozhodně nezatlačujte příliš hluboko, mělo by být částečně vidět - uhnilo by. Misku ale nedávejte nad radiátory ústředního topení, substrát by rychle vysychal a zaschlo by i semínko.Umístěte na dobře osvětlené místo, aby se rostlinky příliš nevytahovaly. Jakmile začnou růst tak je zaštipuji, aby se rozrostly.Takto ponecháte asi 8 týdnů a poté i s jiffem přesaďte po jedné do květináčku, ve kterých porostou až do poloviny května, kdy je můžete přesadit na libovolné stanoviště.Já si raději semena kupuji v Prodejně Semena Vaněk v Praze, zašlou vám je i na dobírku, vyklíčily vždy snad až na jedno všechny.Pěstování v jiffech je jednoduché a začínám set koncem ledna.Pěstuji takto ovšem muškáty vzpřímené (Pelargonium zonale), s převislými zkušenost nemám. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.23 (?), 15.2.2011 11:07

Já jsem letos zkusila poprvé vypěstovat muškát zonale ze semínek a z asi 22 semínek mi vzešly pouze dvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
elfka - (47) - 17.9 (?), 15.2.2011 12:21

Tak to som mala veľké šťastie. Začiatkom roka som zasiala z 2 balíčkov spolu 46 semien muškátov, expir.doba bola uvedená rok 2009. Spolu mi vzišlo 44 semien ktoré som práve prepikírovala do kvetináčkov. Mám ich plné okno, neviem, kde dám neskôr priesady rajčín, paprík, baklažánov a zeleru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 15.2.2011 13:06
Vysel jsem tři druhy muškátů, ty "dražší" vyklíčily všechny, "obyčené" červené jen tři rostlinky. Koupil jsem ještě jedno stejné balení a zase vyklíčily jen tři (z jedenácti). A to jsem si myslel že ty "dražší" budou háklivější, a opak je pravdou. Dnes mají rostlinky již druhý pravý lístek a daří se jim skvěle. Letos porvé nebudeme muškáty kupovat, doposud jsme to řešili převislými ze supermarketů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.199 (?), 26.4.2011 14:46

před 17 lety jsem se nastěhovala do baráčku a začala s muškáty, dva roky jsem si je vyptávala od lidí-révky, a od té doby mám svoje. Révky dané do vody se mi neosvědčily, zčernají a uhnijí. Pár révků dám do hlíny na podzim při ukládání do sklepa, osvědčilo se mi je zakracovat až na jaře a tak když je na jaře zakracuji dám pár révků opět do hlíny, ty jarní se lépe zakoření. Pozor na přemokření, zalévám je dál od rostlinky-pud sebezáchovy-vyžene kořínky rychleji a táhnou se za vodou, nezaigelitovávám-nebezpečí plísně.

Letos zkouším ze semínek mnou posbíraných množit bellsy, rostlinky už jsem 2 x přepikýrovávala, za 2 měsíce už jsou v průměru asi 2,5 cm, jsou pěkné, je jich hodně, ale nevím jestli je mám tak nechat, nebo je zaštípnout jako muškáty aby se rozrévily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika