Pergola



host - 47.28 (?)
19.4.2007 21:47
Také znám několik starších pergol, ale nejsou z dubu ale z modřínu. Mají ale jen asi 25 let. Tu co má - měl soused 15 let z borovice - už musel zbourat. Raději to ukotvete do ocelových držáků jinak vám tu uhnije jako jemu. A to dřevo namořil Wolmanitem, který se používá i pro ochranu dřeva do mořské vody.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 24.12.2001 6:53, zobrazeno: 52474x
Nemam prakticke zkusenosti s pergolou, ale videl jsem mrizku na vinnou revu starou 50 let vyrobenou z dubu a jeste drzela. Pro pergolu by asi bylo nejlepe ukotvit ocelove dily do betonu a na ne prisroubovat drevenou konstrukci. Ja mam betonovy sloup s dirami a skrze nej prisroubovany dreveny sloup, tak se drive delaly sloupy pro vedeni el. proudu a telefonu.Jan
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.28 (?), 19.4.2007 21:47
Také znám několik starších pergol, ale nejsou z dubu ale z modřínu. Mají ale jen asi 25 let. Tu co má - měl soused 15 let z borovice - už musel zbourat. Raději to ukotvete do ocelových držáků jinak vám tu uhnije jako jemu. A to dřevo namořil Wolmanitem, který se používá i pro ochranu dřeva do mořské vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.4.2007 21:59
Ocelové U profily pro ukotvení sloupů pergol do betonu prodávají v každém hobbymarketru za cca 100-200kč za kus, podle tloušťky stojek. Jestli je pergola dobře zastřešená, vydrží i smrkové 10 cm sloupy velmi dlouho i s běžným ošetřením (fermež, Luxol, aj.). Voda z šikmého deště nevadí, ta steče, je nutné zabránit styku dřeva s hlínou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 6.12.2007 17:56

Kotvení pergoly na pozinkované úchyty je nezbytně nutné, jink Vám dřevo odehnije tak za 5-7 let nezávisle na nátěru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.20 (?), 23.4.2009 0:35

Dělám nyní terasu ze zámkové dlažby.Myslíte že je dobré v místech kotvení pergoly, vybetonovat betonové patky pod úrovní dlažby?Mám tím namysli, aby bylo kotvení do čeho zadělat.Myslím že zadělat to pouze do dlažby by bylo asi nespolehlivé, když pod dlažbou je pak drcené kamenivo.

Leoš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.23 (?), 21.7.2011 8:12

Pořídil jsem si stavebnici pergoly se sloupky 115 mm a teď hledám vhodné kotvy pro přišroubování do betonového základu. Jde mi o to, že nejblíže rozměrově vhodná kotva je asi 120 mm a potřebuji se poradit, zda je nutno tuto vůli 5 mm vůči sloupku srovnat třeba silnějším plechem, aby upevnění bylo dostatečně stabilní. Jaroslav 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 21.7.2011 11:08

Já bych to udělal jinak. Koupil bych patky na 100 mm trámky. Vnější rozměr je skoro 110, takže když se širokým dlátem, nebo tesařskou motyčkou udělá na obou stranách trámku zádlab, patka se schová do sloupku a vypadá to líp, než kdyby trčela nad rozměr trámku, nehledě na nutnost vložené podložky a možná i trochu trčících šroubů. Já jsem si to udělal takto. Přikládám foto. Rozhodnutí je na Vás.

patka1
patka1
patka2
patka2
patka3
patka3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika