zpevnění svahu



host - 1.251 (?)
21.7.2008 0:25

To je odborná otázka a záleží hodně na materiálu svahu. Rostliny podle mně můžou zabránit padat jen hlíně a drobným kamenům. Naopak silnější kořeny keřů a stromů, pokud tam je skála, mohou urychlit její rozrušení a padání na silnici. Pokud materiál svahu není celistvý kámen, může tam být zase pramen, který vlivem delších dešťů nebo vody z prasklého potrubí zesílí a svah potom může jít na cestu kvůli vodě.  S největší pravděpodobností bude nějaké solidní zpevnní takového svahu věc odborná a drahá, nejspíš to spadne na provozovatele silnice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 88.240 (?), 20.7.2008 22:45, zobrazeno: 13877x

dobrý den, moje zahrada je lemována pletivovým plotem a hned za ním je asi 3 metry vysoký prudký svah dolů k silnici. ráda bych přímo k plotu vysadila okrasné keře, aby se tento svah od plotu dolů k silnici nesesypával. moje představa je například pyrachanta--hlohyně, tvarovat a nechat ji "pnout" po plotě. poradí mi někdo další rostliny které bych mohla kombinovat. hlavně aby zpevnily ten svah a daly se stříhat tak aby zůstávaly v úrovni plotu.  jedná se asi o 200metrů takže bych raději kombinovala více rostlin. půda spíše suchá skalnatá, východní strana.děkuji za odpověd. jitka k.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.251 (?), 21.7.2008 0:25

To je odborná otázka a záleží hodně na materiálu svahu. Rostliny podle mně můžou zabránit padat jen hlíně a drobným kamenům. Naopak silnější kořeny keřů a stromů, pokud tam je skála, mohou urychlit její rozrušení a padání na silnici. Pokud materiál svahu není celistvý kámen, může tam být zase pramen, který vlivem delších dešťů nebo vody z prasklého potrubí zesílí a svah potom může jít na cestu kvůli vodě.  S největší pravděpodobností bude nějaké solidní zpevnní takového svahu věc odborná a drahá, nejspíš to spadne na provozovatele silnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 1.8.2008 13:48

milá paní, nezávidím Vám vaši situaci, ale asi s tím opravdu sama nic nepořídíte výsadbou keřů.  Zjistila bych si nejdříve, majitele onoho svahu nad silnicí a pokud máte dojem, že by mohl ohrozit sesuvem váš plot, obratila bych se na stavební úřad.  Lépe dříve než později.  Nic se nemusí stát samozřejmě, ale výsadby to nevyřeší. JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 23.10.2008 7:42

Jak to dopadlo se svahem? JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika