Živý plot z tisu



host - 148.5 (?)
1.9.2020 12:35

Pane Stanislawe, chtěla jsem reagovat, ale koukám, že jste to udělal za mne, napsal jste prakticky všechno, co jsem měla na jazyku. Tam, kde se v přírodě tis vyskytuje ještě hojně, jsou asi všichni mrtvíwink Tisové ploty mám a nevím, proč bych neměla mít. Nemám děti ani kozy, psy a kočky nějaký tis nezajímá, žádný zajíc tu otrávený neleží... Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 144.38 (?), 1.9.2020 8:58

Ovšem, vás to teda solidně bere. Jsem starý pán, který se profesně zabýval přírodou celý život. Zaznamenal jsem pouze jednu otravu u člověka, ale ta byla úmyslná. Šlo o juniorku, které kamarádka poradila, aby si z tisu uvařila odvar. Oplodí jedovaté určitě není, ale je jedlé. Sám jsem ho jedl mnohokrát a jak vidíte, furt jsem tady. O uhynulých zvířatech, které spásly jehličí tisu jsem nikdy neslyšel. Naopak, můj kamarád veterinář vyprávěl, jak na východě Slovenska jelení zvěř okusovala tamní porost tisu zcela bez následků. Je to naše domácí dřevina, dnes už ale minimálně zastoupená ve volné přírodě. A sadovnicky je to výborná dřevina s širokým upotřebeníám. Rozumný a ohleduplný zahrádkář si s pěstováním tisu hravě poradí. Mimochodem, skoro všechno kolem nás v přírodě je jedovaté. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.5 (?), 1.9.2020 12:35

Pane Stanislawe, chtěla jsem reagovat, ale koukám, že jste to udělal za mne, napsal jste prakticky všechno, co jsem měla na jazyku. Tam, kde se v přírodě tis vyskytuje ještě hojně, jsou asi všichni mrtvíwink Tisové ploty mám a nevím, proč bych neměla mít. Nemám děti ani kozy, psy a kočky nějaký tis nezajímá, žádný zajíc tu otrávený neleží... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.88 (?), 1.9.2020 12:56
Já bych tedy nic tak jedovatého nechtěla. Vždycky budou u domu nějaké děti. Třeba za 20 let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.5 (?), 1.9.2020 15:42

Nebudouwink A až já tu nebudu, ať si ho klidně kdo chce vykope, to už je mi šumák. Pokud se tohohle bojíte, moc zeleně, která vám zbývá k výsadbě nezbýváwink Nevím, kolik je vám let, ale vaši rodiče taky řešili, co kolem domu vysadit, či jestli na sídlišti není něco ze zeleně jedovatého? Mí rodiče a prarodiče, kde jsem vyrůstala, nic takového opravdu neřešili. A vidíte, žijusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.83 (?), 2.9.2020 10:20

Hysterici co bojí tisu musí mít hodně chudou zahrádku. Prudce jedovatých běžně pěstovaných rostlin je velká spousta. Namátkově mě napadají konvalinky, ostrožky, náprstníky, skočce, oměje, datury, lýkovce, oleandry, wistárie, zlaté dešťě, břečťany a spousty dalších. Většinu z nich včetně tisu mám a děti to bez úhony přežily.  Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.249 (?), 2.9.2020 16:39
Já jsem ten histerik. Zahradu mám plnou krásných květin a jedlých keřů. Je na každém, jak si to doma zařídí. Tis bych si nedala, ale je to opravdu mimořádná dřevina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika