Vzdálenost u ptačího zobu



host - 43.164 (?)
23.3.2010 14:02

Doufam, ze Vam to pomuze:

"My sadili podzim 07. Rozpon 30cm. Zastrihl jsem koreny i vetvicky na konecnych cca 15-20cm. Hnojim 1x14 dnu Kristalonem na okrasne dreviny a pozdeji Kristalon podzim. Strihal jsem kazdou vetvicku vzdy za tretim listkem z duvodu zahusteni, jak zde bylo razeno i kdyz nam to bylo lito (take chceme aby rychle vyrostl ale..) a opravdu je krasne husty. Rostl jak blazen, nekdy kdyz nebyl cas tak i 0,5m slahouny nebyly problem. Tento rok jiz ho pustim vice - nebudu tak zastrihavat. Hnojit ho budu stale 1x14dnu dokud nedosahnem pozadovane vysky, pak uz jen na jare a podzim. Podle minulorocniho rustu a to byl teprve prvni rok po zasazeni, ocekavam letosni vysku vice jak 1,5m (pred zimou jsme skoncili na 0,75m). Pristrihovat budem uz jen do tvaru. Jinak mam kapenkovou zavlahu."

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 21.122 (?), 23.3.2010 10:06, zobrazeno: 15205x

Prosím o radu jak daleko od sebe vysadit sazenice ptačího zobu. Chci vytvořit živý plot před rodinným domkem. Někdo radí 0,5 m někdo 30 cm. Poraďte prosím. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 23.3.2010 12:12

Záleží na Vás, jak je nasázíte daleko od sebe.

Záleží na tom, jak rychle chcete mít zapojený hustý živý plot, jaké budete mít sazenice, jak budou odspodu rozvětvené, kolik budou mít výhonů, jak je zaštípnete, aby rozvětvily ještě více, jak se o ně budete starat,... (taky třeba kolik Vás budou stát a kolik peněz můžete do jejich nákupu investovat...)

Oba uvedené údaje mohou být správné, ale je možné je sázet třeba i na 20-25 cm od sebe (i 15 cm jsem už viděl - byly to malé sazeničky), anebo zase třeba 60-70 cm, pokud k výsabě použijete již velké, rozvětvené keře.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.2 (?), 23.3.2010 12:59

Já mám tři části tohoto živého plotu ; u silnice jsem před 15 lety začal se sazenicemi asi 25 cm vysokými a 40 cm od sebe a nejdřív jsem je nechal 2 roky růst bez sestřihu a to se mi zdá nejlepší (svítí tam dost slunce celý den), druhý plot jsem udělal 30 cm od sebe a je to ještě v pořádku třetí plot má sazenice menší  , je na ostrém slunci a je tam dost vlhko jsou od sebe 25 cm a vypadá to dost husté . Teď v zimě je to dobře vidět , důležité je, aby byl živý plot i ve spodní části hustý. Pokud není udržovaný a nebo je moc starý, je lepší vysadit nový. Základ je nechat ho dobře zakořenit a nestříhat brzy. Podařilo se mi asi 30 ks nechat zakořenit a vysázet, ale proti kupovaným rostou pomalu.

Jarda     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.122 (?), 23.3.2010 14:36

Děkuji za Vaši odpověď. Koupila jsem sazenice od Starkla - jsou pěkné cca 50 cm vysoké a pěkně silné i s pěknými kořínky. Je vidět, že jsou zkrácené. Myslíte, že je mám nyní při zasazení ještě zkracovat nebo ne. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 29.3.2010 19:03

Po výsadbě je zarovnejte do stejné výšky tak, aby byla čerstvě zakrácena většina výhonů.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.164 (?), 23.3.2010 14:02

Doufam, ze Vam to pomuze:

"My sadili podzim 07. Rozpon 30cm. Zastrihl jsem koreny i vetvicky na konecnych cca 15-20cm. Hnojim 1x14 dnu Kristalonem na okrasne dreviny a pozdeji Kristalon podzim. Strihal jsem kazdou vetvicku vzdy za tretim listkem z duvodu zahusteni, jak zde bylo razeno i kdyz nam to bylo lito (take chceme aby rychle vyrostl ale..) a opravdu je krasne husty. Rostl jak blazen, nekdy kdyz nebyl cas tak i 0,5m slahouny nebyly problem. Tento rok jiz ho pustim vice - nebudu tak zastrihavat. Hnojit ho budu stale 1x14dnu dokud nedosahnem pozadovane vysky, pak uz jen na jare a podzim. Podle minulorocniho rustu a to byl teprve prvni rok po zasazeni, ocekavam letosni vysku vice jak 1,5m (pred zimou jsme skoncili na 0,75m). Pristrihovat budem uz jen do tvaru. Jinak mam kapenkovou zavlahu."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika