Vzdálenost u hlohyně



host - 187.53 (?)
25.4.2011 15:14

měl bych dotaz ohledně mojí hlohyně. na slunci je krásná ale uprostřed délky ji stíní barák. má cca 10-15 let ale v těch místech je stále dost řídká. co myslíte vykopat a přemístit vzrostlé cca 180 cm místo těch slabých a ty dát na místo zasluněné? je to dost šílená operace, když si vezmu že po pouhém stříhání už jsem se dostal na chirurgii s vyndáváním trnů z kloubu, ale i tak bych do toho šel :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 11.247 (?), 15.4.2010 18:25, zobrazeno: 13872x

Dobrý den,

prosím Vás máte někdo zkušenost jakou dát vzdálenost při výsadbě hlohyně, živý plot chci mít neprůchodný bez mezer. Zde jsem se na diskuzi dočetla, že je vhodný 1 metr mezery mezi keři, ale na jiných serverech doporučují až 3 keře na 1m. Předem díky Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 16.4.2010 13:45

Pro hustý souvislý plot doporučuji tu druhou možnost, tedy 3 ks / bm, přijatelné by byly i 2-2,5 ks /bm (rozmezí tedy od 33 do 50 cm od sebe).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.254 (?), 16.4.2010 14:07

Díky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 16.4.2010 14:17

Tak já se přidám. V dospělosti je Pyracantha coccinea keř vysoký klidně až 3 metry, čili zrovna tak široký. Umíte si představit, co byste měla z živého plotu, kde by byly vysazeny 3 rostliny na jeden metr délky, což znamená pro jednu rostlinu jen 33cm v řadě? 1 metr od sebe v řadě a ani kousek blíž. Spolehlivě zahustí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.247 (?), 18.4.2010 8:58

Abych pravdu řekla, taky mě to napadlo a nakonec jsem došla k tomu, že je dám po metru, uvidím příští rok a kdyžtak dohustím, nevím jestli se jim bude dařit protože je vysadím pod akátem, je to sice nějaký roubovaný okrasný akát, ze kterého nikdy nebude pořádný strom, ale stejně, obec mi ho vysadila před domem na pozemku,  který je v mém vlastnictví, ale je bohužel veden jako veřejné prostranství, takže si ho nesmím oplotit, jediné co mi nezakážou je živý plot, spoléhám se tedy na hlohyni, že mě zachrání před neskutečným množstvím psích výkalů a odpadků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 19.4.2010 20:00

Pro hustý souvislý živý plot pravidelně (nejméně 1* ročně) stříhaný a hustý odspoda už po výsadbě opravdu doporučuji použít více rostlin, než 1 ks / bm. Nebojte se toho. Při výsadbě 1 m od sebe bude trvat několik let (2-3-5?), než se rostlinky natolik zahustí, aby byly pěkným živým plotem. (Navíc jim akát bude odebírat dost vláhy a možná ještě škodit svými kořenovými výměšky).

Se Stanislawovým názorem v tomto případě nemohu souhlasit.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.53 (?), 25.4.2011 15:14

měl bych dotaz ohledně mojí hlohyně. na slunci je krásná ale uprostřed délky ji stíní barák. má cca 10-15 let ale v těch místech je stále dost řídká. co myslíte vykopat a přemístit vzrostlé cca 180 cm místo těch slabých a ty dát na místo zasluněné? je to dost šílená operace, když si vezmu že po pouhém stříhání už jsem se dostal na chirurgii s vyndáváním trnů z kloubu, ale i tak bych do toho šel :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.221 (?), 11.5.2011 12:39

Dobrý den.

Mám dva roky vysazenou hlohyni (Orange glow)  zhruba 50cm od sebe a zatím jsem se dostal na nějakých 35 cm výšky  po ostříhání. Rozteč se mi zdá dostatečná. Chci se zeptat jak často jí stříhat a jestli se dá nějak pomoci hnojením?  Popřípadě jestli jí často zalívat atd. Někde jsem slyšel, že není moc náročná a je celkem odolná.

Díky za odpověď Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 78.103 (?), 11.5.2011 13:01

Pro pána 187.53 - přemisťovat vzrostlou rostlinu je asi zbytečné, neboť asi v těch inkriminovaných místech začne časem také strádat. Sazenic na zahuštění řídkých míst si však můžete udělat kolik chcete z odstřihaných větévek. Odstřihané větévky zapíchejte do země a občas zalévejte. Pokud zapícháte ustřihané větvičky v říjnu, nebo velmi časně z jara (na přelomu února a března), zalévat ani nebude potřeba a s největší pravděpodobností asi úplně všechny zakoření. Rostou rychle, však víte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.226 (?), 22.7.2014 11:50

Dobrý deň,

rád oživím tému o hlohyni. Mám hlohyňu, vysadenú asi rok, rastie parádne, kedy zastrihnuť vrchol. Teraz ma nejakých 1.70m a pekne sa aj rozkonaruje.

Ďakujem

roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika