Vzdálenost thůjí od hranice pozemku (plotu)



host - 129.114 (?)
8.8.2007 14:20
Nechcete se nastěhovat vedle nás a připlatit mi na plot z habříků? Letos vysazené, za rok dva už na ně bude pěkný pohled...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73), 14.6.2007 12:36, zobrazeno: 36738x
Zdravím vás, chci se zeptat, zda-li nevíte jaká je minimální dovolená vzdálenost thůjí od hranice pozemku (plotu). Jeden můj známý má problém ze sousedem, který mu vysázel thuje cca 50 cm od plotu. I přes opakované žádosti aby si stromky přesadil, nevyhověl (je mezi nimi zlá krev). Tak se mě ptal, jestli bych mu nezjistil jaká je ta min.vzdálenost. Co jsem tak zaslechl mělo by to být 1,5m. ale raději se zeptám. Pokud byste věděli i číslo nějaké vyhlášky, byl bych za něj (známého) rád. Děkuji - Já sám mám taky stromky hned vedle plotu, ale mám super sousedy a ještě mi ta ty stromky přispěli.
Děkuji za odpovědi. Luiss
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.208 (?), 14.6.2007 21:43

Také Vás zdravím!  Kdysi platilo, že keře, nebo stromky by měly být od hranice pozemku podle své výšky. Půlmetrový keř - půl metru, metrový - metr a třeba dvoumetrový - dva metry ...atd. Nevím, zda to ještě platí, ani nevím, podle jaké to bylo vyhlášky, ale všichni to dodržovali. Možná by Vám poradili na některém zahrádkářském svazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.191 (?), 14.6.2007 22:16

Vážený pane na svém pozemku si můžete vysadit skoro co chcete a kde chcete. V době výsadby je to totiž těžko postižitelné. Problém nastane později až to vyroste. Podle té chytré poučky byste musel plot posunovat postupně tak jak roste. Hlavně při dnešní vymahatelnosti práva si se sázením plotu s ohledem na souseda moc hlavu nelamte. Pokud by soud rozhodl, byl by to asi první takový případ. Ekologičtí Bursíci řvou jak protržení pokud se vykácí stromy např. kolem LÍDLU a tak nevím jak by nařizovali nějací úředníci vykácení plotu??? Každý úřad má odbor životního prostředí ke terému bych se odvolal v případě nařízeného kácení - bude te se divit ale to je zaklínadlo které v poslední době hodně funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.161 (?), 26.7.2007 22:48
Podle zákona si můžete na svém pozemku vysázet živý plot v jaké vzdálenosti uznáte za vhodné, nesmí ovšem ohrožovat stavby nebo zdraví a nesmí nadmíru stínit (zakrytí okna apod.).Takže žvatlání sousedů jako že musí být metr od hranice pozemku apod. je naprostý nesmysl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.1 (?), 8.8.2007 13:01
Můj soused má 1,5 m od mého pozemku po celé délce společného plotu celé zahrady vysázeny lískové keře, Je těžké milovníkům zeleně vysvětlit, jak je depresivní po celé léto dívat se z oken do tmavo čevené (až skoro černé) 3 m stěny, která nepropusí do 2/3 mé zahrady ani kapku sluníčka. A na zavvršení za nimi jsou ještě stromy vlašských ořechů. Z mé strany plotu tam kvůli tmě neroste nic, a když, tak to hned shnije. Sice není k sousedům vidět, ale oni mají 3 tis M2 a já jen 600 a skoro k ničemu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 8.8.2007 13:21
Mně, kdyby soused vysázel řadu tují třeba 10 m od plotu, tak ho nebudu mít ráda, neboť souvislá řada tují je něco strašidelného, tuje nemám ráda, ale pokud by vysadil nějaké kvetoucí keře, na které je krásný pohled od jara do podzimu (na některé i v zimě), tak mu na ně taky připlatím a může při tom i zrušit společný plot z pletiva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.114 (?), 8.8.2007 14:20
Nechcete se nastěhovat vedle nás a připlatit mi na plot z habříků? Letos vysazené, za rok dva už na ně bude pěkný pohled...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.3 (?), 9.8.2007 11:59
Stěhovat se nebudu a pěkný pohled na habrový plot mám už nyní, dvakrát ročně na něj vlítnu (s nůžkami) a pak je jak vysřiženej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.30 (?), 7.4.2010 2:07

Můžete uvést o jaký zákon se jedná? Paragraf? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika