Výsadba ptačího zobu



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?)
17.1.2012 11:59

Dobrý den Jirko, je to samozřejmě možné. Ptačí zob je hodně odolný a neúnavně roste. Pro zhoustnu doporučuji udržovat střihem.Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 133.137 (?), 17.1.2012 11:32, zobrazeno: 13946x

Zdravím, chtěl bych se zeptat zkušenějších na možnost výsadby ptačího zobu k plotovému pletivu o výšce 125 cm (pletivo potažené PVC). Záměrem je vybudovat živý plot, který by od začátku byl neprostupný, ale po rozrůstu ptačího zobu by zakryl zmíněné pletivo. rostliny bych zasadil těsně k plotu a ta by jím prorůstala. Je možné takto ptačí zob pěstovat? Díky Jirka. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 17.1.2012 11:59

Dobrý den Jirko, je to samozřejmě možné. Ptačí zob je hodně odolný a neúnavně roste. Pro zhoustnu doporučuji udržovat střihem.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.137 (?), 17.1.2012 12:18

Děkuj za potěšující reakci, Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.66 (?), 12.6.2012 8:32

Zasadil jsem na jaře živý plot z ptačího zobu a zapomněl na to, že by se měl hned zastřihnout. Teď vyrašily nové výhony, samozřejmě směrem nahoru. (Viz obrázek) Jak bych měl teď rostlinky zastřihnout, aby mi obrazily a zhoustly i dole? Stačí zastřihnout jen ty nové výhony? Nebo ostříhat radikálně až k původním sazenicím? Nebo je na to nějaký jiný fígl?

Předem děkuji za zkušenosti a rady.

Pavel


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.66 (?), 26.6.2012 7:35

Tak jsem to ostříhal klasicky seshora na výšku cca 35cm (jen mladé výhony) a kde to šlo, zkrátil jsem nízké boční výhony. Uvidíme...

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.165 (?), 28.6.2012 19:40

Dobrý den, jen ho pěkně sestřihněte na těch 20cm a on vám vyraší hezky odspoda a bude pěkně hustý. Sázela jsem na podzim a na jaře šel na 15 cm, i když se mi moc nechtělo. Ted je moc pěkný ,obrostlý a těším se na každý centimetr :-) S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.48 (?), 16.8.2012 7:38

Přesně řečeno. Ptací zob, pokud jej nesetřihnete včas, nic se neděje, on časem začne vyrážet výhonky odspodu a zahustí se. Já mám z něj živý plot cca 1,5 m na výšku. Právě tuto neděli jsem jej, asi tak 20 rostlin přesadila k plotu. Dříve jsem jej měla na dvoře, bylo to hozké ale jen do té doby než vyrostl a bylo toho do dvora příliš Byla to docela fuška a tak jsem si nedala moc záležet na vyrytí kořenů. Nyní je na chalupě dcera a včerá jsem s ní mluvila, tedy třetí den po výsadbě a k mé radosti mi řekla, že rostlinky jsou úplně stejné jako když jsem je zasadila. Sázela jsem je asi tak 1/2 m od plotu a větvičky tím pádem jsou asi 10 cm od plotu. Na rozdíl od Vás nechci, aby mi prorůstaly. Chtěla jsem jen říci tímto, že ptačí zob je nejen pěkný, ale i odolný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.206 (?), 8.9.2012 22:15

Jak dlouho vám do těch 1,5m rostl? předpokládám, že jste jej při tom předpisově stříhala.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika