Tuje Smaragd



host - 5.80 (?)
8.7.2008 20:52
Chtel bych se zeptat: ktery z uvedenych dvou druhu bude vhodnejsi do ziveho plotu: thuja plicata excelsa nebo thuja plicata atrovirens?Plot hodlam nechat narust cca do 2,5metru vysky, bude oddelovat predevsim opticky muj pozemek od sousedova! Slunko sviti z jeho strany takze se nemusim obavat stiznosti ohledne zastinovani pozemku.Jde mi predevsim o nepruhlednost.Dekuji za odpoved!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 5.80 (?), 8.7.2008 20:52
Chtel bych se zeptat: ktery z uvedenych dvou druhu bude vhodnejsi do ziveho plotu: thuja plicata excelsa nebo thuja plicata atrovirens?Plot hodlam nechat narust cca do 2,5metru vysky, bude oddelovat predevsim opticky muj pozemek od sousedova! Slunko sviti z jeho strany takze se nemusim obavat stiznosti ohledne zastinovani pozemku.Jde mi predevsim o nepruhlednost.Dekuji za odpoved!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.7.2008 22:54

Thuje PLICATA EXCELSA   i  PLICATA ATROVIRENS  jsou obojí zerav obrovský.  Jsou obě rychle rostoucí.  Obě jsou husté, excelsa má štíhlejší tvar, atrovirens je spíš tvaru kuželovitého. Do živého plotu se hodí obojí,  mají stejné nároky.   Zdraví - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.221 (?), 12.7.2008 23:16

Danielo,

moc Vám děkuji za rady. Nasázela jsem Thuje plicata excelsa 60 cm od sebe.Nechci je zase moc na sebe narvat, aby měly trchu prostoru i do stran.A doufám, že houstnou i tam :o))) Hezký večer. Lenka R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 13.7.2008 8:59

Vážená paní Lenko. Nechci Vám kazit náladu, ale i těch Vámi uváděných 60 cm je na Thuja plicata hodně blízko. Zahrady mě živí a sám bych je sázel nejblíž 9Ocm. Je to přeci jen mohutný strom. Ostatně, na 60cm bych nesázel z jehličnanů do živého plotu vůbec nic. I Smaragdy sázím ve sponu 80cm. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.209 (?), 19.8.2008 15:03

Před rokem a čtvrt jsme na jaře vysadili 14 tůjí Smaragd na neoploceném pozemku a začaly nám hnědnout některé větvičky - avšak pouze na dvou krajních tujkách. Po čase jsme vypozorovali ,že někteří čtyřnozí kamarádi - psíci na procházkách (někdy i za přítomnosti svých benevoletních páníčků) si u dvou krajních tujek zkrátka ulevují. Zeminu kolem těchto dvou tují proto občas (na radu známého) posypeme mletým pepřem - a ten psíci dobře cítí, tujkám se začalo dařit . Přesto doporučuji na volných, neohraničených pozemcích vysadit z každé strany zamýšleného živého plotu jakoby tujku navíc. Může pak sloužit (jako na našem pozemku)  jako,,filtr", který zachycuje všechny možné,,narušitele" živého plotu (psí čůránky, silný boční vítr,...). Jinak tujky hnojím co 14 dní (od jara do půli srpna) Kristalonem rozpustným ve vodě; od poloviny srpna do konce září hnojím co týden Kristalonem-podzim, který na zimu připraví kořenový systém. Hnojila jsem loni poctivě a tujky zesílily a získávají krásný kuželovitý tvar. Všechny obdivovatele tújí zdraví Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.243 (?), 22.8.2008 23:54

Prosím vás, vie mi niekto, kto už má vysadený živý plot z tují smaragd a má výšku zhruba 2 m poradiť ako ďaleko sa majú sadiť tuje od seba aby neboli ani veľmi v sebe a aby nebolo cez ne vidieť k susedom. Čo tu čítam, každý radí inak.Preto prosím niekoho, komu už tuje vyrástli aby mi poradil ideálnu vzdialenosť, ďakujem, Iveta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 23.8.2008 8:45

Spon je 60cm pre ploty 1,2m - 3m vysoké (na 10m plotu 16 rastlín).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.251 (?), 23.8.2008 14:11

Ak chcem tuju smaragd nie na zivy plot ale na ozdobu do radu pred plot suseda, tak je dobre sadit ich 1,2 m od seba? Alebo viac?A od plota suseda staci 60 cm? Alebo treba pouzit uplne iny odstup?

A tiez sa chcem spytat na podu, nie som vobec odbornik, no keby som mala ako laik opisat nasu podu na dvore tak sa mi zda ze velmi zle prepusta vodu, ked naprsi, tak na nej voda stoji a ked je teplo tak je ako beton. Obsahuje aj dost kamienkov, ked som sadila travicku vyzbierala som niekolko vedier...:o(. Cely dvor sme zrotavatorovali, no opat je ako beton.

 Myslite ze sa tam bude tujeam darit?

Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 23.8.2008 19:35

Smaragd ako solitér dosiahne približne za 20 rokov rozmer 3m x 0,9m. Max. dosahuje výšku až 6m.

Ale či to tam porastie, to sa asi nedá vyveštiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.91 (?), 14.9.2012 15:01

no ja som kupil 7 rocne 1,7m vysoke a uz prvy pol rok od vysadby sa pekne rozrastaju aj do sirky. Aktualne maju 0,8m takze s tou sirkou pri 20 rokoch dosahuju solitery 1 az 2 metre. Smaragd dosiahne vysku 4-6m. Ja som s tym ratal a nasadil som ich ako vetrolam na severnu stranu pozemku 25ks a od seba 1,2m, je pravda, ze potrva, kym sa spoja do sirky... ale nebudu si brat ziviny. Aj so vahal, ci nevysadit 60cm od seba, nech cim skor funguju ako vetrolam, ale videl som aj 6metrove tuje v real sadene 120cm od seba a az na posledny polmeter uplne hore... boli komplet spojene do steny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika