Tuje Smaragd



host - 57.182 (?)
28.9.2012 20:09

Dobrý den, Smaragdy jsou na živý plot zcela nevhodné, nikdy nevytvoří souvislou elegantní stěnu. Budete mít plot jako všichni ostatní - v řadě vám bude stát fronta trpaslíků. Zkuste Brabant.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
host - 106.20 (?), 11.2.2011 11:03

Nejlépe koupit sazenice v kontejnerech, nebo čerstvě vyorané. Nakoupili jsme kontejnerované v zahradnictví Sekvoj a všechny se chytly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 11.2.2011 11:57

Vzrostlé thuje s kořenovým balem ne kontejnerové cca 150 cm vysoké jsme koupili již několikrát v zahradnictví Chládek a všechny se též krásně chytly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.11 (?), 3.4.2011 13:21

Kupuji Smaragdy cca 2,5 - 3,3m vysoké, chci je sázet 60cm od sebe, budu je hodně zalévat i hnojit, myslíte že se mi ujmou? Popřípadě co mi doporučíte aby vše dopadlo dobře... Předem děkuji za odpovědi!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.180 (?), 3.4.2011 17:53
Předně musí mít velikostně odpovídající a nerozpadlý kořenový bal.(předpokládám, že nejsou v kontejneru.) První rok hlavně vydatně zalévat.Jinak Vás upozorňuji, že pokud je máte na živý plot, tak je saďte tak, aby se dotýkaly svými větvemi a mezi nimi nebyly mezery.Smaragdy totiž nejsou vhodné na živé ploty.Rostou pomalu a zachovávají si stále svůj tvar.Rostou spíše do výšky.Ideální na živé ploty jsou thuje Brabant nebo Malonya.Ty udělají dokonalou stěnu a plot se dokáže vypěstova i z horších jedinců a to v relativně krátkém čase.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.11 (?), 7.4.2011 13:05

Přesně tak, nejsou kontejnerované, zatím jsou pořád v zemi a kořenový bal bude cca 55 - 65cm. Ohledně sázení zde kolují pouze dva názory, jeden říká sázet po 50cm a druhý po 75cm. Soused je má od sede dokonce 120cm, ale má mezi nimi zhruba 40cm mezeru, takže by to odpovídalo na těch 75cm. Bohužel si nejsme jisti že je to SMARAGD, protože to vysadil původní majitel potemku, ale na 100% to není BRABANT, protože ty tam má na druhé straně taky a jsou hrozně nekompaktní. Bohužel mám takové sousedy, že potřebuji živý plot co nejdříve, tak volím tuto drahou variantu alespoň na 10m plotu, na zbytek vysadím tůje menšího vzrůstu. Nevíte náhodou někdo jak je to s předpisy na úřadech (víška živého plotu, vzdálenost od hranice pozemku, atd.)???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 7.4.2011 22:27
Nevím, jak jste přišel na ty vzdálenosti. Obvyklé rady v zahradnictvích a příručkách je 70 cm. Z vlastní zkušenosti je tuto vzdálenost dobré dodržet u odrůd thůjí typu BRABANT. Ty je pak možné hnát do výšky cca 3 až 5 metrů (v zápoji, ale stříhat vrchol až po dosažení konečné výšky, aby byl vytvořen hlavní kmen, jinak hrozí rozklesnutí rostliny). Na vyšší ploty je vhodnější použít Thuja plicata (až 30 m). Tam je vzdálenost větší, podle podmínek a použití. Thuja occ. SMARAGD je kompaktního růstu, pro dobrý zápoj, je sázím 60 cm od sebe. Stříhám po dosažení 2 až 2,5 metru. Pro pomalejší a kompaktní růst je není problém udržet v požadovaném tvaru. Hlavně k nim dát dost dobré země (+ rašelina) a po zasazení obden dobře zalévat. Nejvhodnější je zamulčovat kůrou a kapková závlaha každou noc. S předpisy je to špatné, podle novely z roku 2007 by měl nějaký pologramotný úředník rozhodovat i o u skalkách, nadzemních bazénech, plotech (nový plot je jako stavba nového domu) adt. Radši se neptat, snad bude mezi tím zase nějaký převrat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.11 (?), 23.6.2011 11:36

Mám problém, prosím poradte, osychají mi konce větviček smaragdů, co mam dělat???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.84 (?), 11.7.2014 8:50

Mám živý plot z cca 130 ks Smaragdů, vel. cca 90 cm i s kontejnerem, sázeno cca 60 cm od sebe. Doporučuji sázet v podobné vzdálenosti, 3 ks na metr jsou příliš mnoho. Ze zkušenosti je nejlepší vzdálenost na šíři sekačky + 20 cm. Ze začátku musíte i mezi nimi sekat trávu. Po 4 letech už mezi nimi nejsou žádné mezery. Sázel jsem kontejnerové, na podzim, do hodně jílovité půdy. A protože jsem líný, tak velikost díry byla akorát na kontejner +- trochu. Žádná hrabanka ani substrát. Jen díry jsem zalil vodou. A protože to je jílovka, tak to bylo jako kýbl. Takže jsem tůje sázel vpodstatě do vody. Po 4 letech jsou 2-2,5 metru nad zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.182 (?), 28.9.2012 20:09

Dobrý den, Smaragdy jsou na živý plot zcela nevhodné, nikdy nevytvoří souvislou elegantní stěnu. Budete mít plot jako všichni ostatní - v řadě vám bude stát fronta trpaslíků. Zkuste Brabant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ala1970 - (8) - 197.33 (?), 8.12.2014 9:48

Musím to tento topic projít, Taky plánuji vysadit. Tak snad se něco užitečného dočtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika