Tuje Smaragd



Zdeněk Michalík - (2) - 239.168 (?)
6.8.2010 11:59

Nepíšete jak vysoké, ale neměl by to být problém, thuje nekoření do hloubky.Na rozdíl od jiných přede mnou, bych doporučoval v časném jaru a stálou zálivku.Thuje Smaragd se sázejí 3ks do metru, při větší vzdálenosti vznikají mezery, průhledy,které se těžko odstraní.Větší rostliny se sázejí tak, aby se dotýkaly.Smaragd je značně konická a není nejvhodnější na stříhané ploty, na ty je lepší např.Brabant, které rostou i rychleji(2 ks/m)  Ještě k přesazování - nejlépe se chytají rostliny, které jsou několikrát přesazované a vznikne u nich dostatečný bal(ČSN).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 181.171 (?), 2.6.2008 10:49

Dobrý den. Poradí mi, prosím, někdo, zda je možné přesadit thuje : zerav západní, Brabant a Smaragd? Potřebovala bych je přestěhovat z Prahy o 35 km dál. Děkuji za rady. MM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk Michalík - (2) - 239.168 (?), 6.8.2010 11:59

Nepíšete jak vysoké, ale neměl by to být problém, thuje nekoření do hloubky.Na rozdíl od jiných přede mnou, bych doporučoval v časném jaru a stálou zálivku.Thuje Smaragd se sázejí 3ks do metru, při větší vzdálenosti vznikají mezery, průhledy,které se těžko odstraní.Větší rostliny se sázejí tak, aby se dotýkaly.Smaragd je značně konická a není nejvhodnější na stříhané ploty, na ty je lepší např.Brabant, které rostou i rychleji(2 ks/m)  Ještě k přesazování - nejlépe se chytají rostliny, které jsou několikrát přesazované a vznikne u nich dostatečný bal(ČSN).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 6.8.2010 12:16

Pane Michalík, za svoji zahradnickou praxi jsem zasadil stovky thújí Smaragd, ale nikdy jsem je nesázel v tak hustém sponu, o kterém píšete. Ten by byl k ničemu. Nejblíž 75cm. Je to něco přes týden, kdy jsme byli zastřihávat živý plot z těchto tújí, které jsme kdysi vysazovali. Zástřih přesně ve výšce 3 metry a o žádném mezeře ani průhledu nemůže být řeč. Tvoří naprosto kompaktní stěnu, kterou se ani není možné protáhnout. Na stříhané ploty je tato odrůda vynikající. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.9 (?), 18.8.2008 21:28

Ja mam 18 ks tuji SMARAGD sadil som ich koncom septembra 2004 teraz maju vysku 120-150 cm.Posledny rok mi narastli niektore 40-50 cm.Hnojim na jar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.95 (?), 2.7.2013 5:37

Zdravim vsechny.Minuly tyden jsem nasadil 65 ks thuji smaragd-kdyz jsem sel vcera vecer zalevat tak jsem nasel na vice mistech nejen mezi thujema cesticky od krtka a proto se ptam jestli to muze poskodit korenovy system thuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.185 (?), 2.8.2007 15:44

Dobrý den,

můžete mi někdo poradit jestli je možno tyto tuje sázet i na podzim? Nebo mám počkat do jara?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.208 (?), 2.8.2007 17:43
Pokud jsou v kontejnerku, tak je můžete sázet kdykoliv. Jinak napodzim i na jaře.  D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.20 (?), 3.8.2007 6:05

Podzim, nebo jaro, hlavně po zasazení pořádně zalévat!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.130 (?), 8.11.2007 13:30
Zdravím chci poprosit o radu. Chystám se vysadit thuje, ale nevim jaky druh. Nejlepe rychle rostoucí, husté a odolné. Díky P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 1.3.2008 22:37

Thuje smaragd jsou sice krásné, husté, ale rostou velmi pomalu. Pokud sháníte rychlerostoucí, musíte určitě volit jiný druh.  Zdraví  - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika