rychlost vzrůstu smrčku



host - 204.1 (?)
23.8.2007 9:35
Jestli máte obyčejný smrk tak než zakoření poroste pomaleji ale potom může mýt přírustekaž do 1m za rok podle podmínek podívejte se někde v lese až půjdete na houby na vysazené sazenice smrku.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 19.125 (?), 22.8.2007 17:38, zobrazeno: 7848x
Dobrý den, ví prosím někdo jakou rychlostí roste smrček? Jako laik jsem si zasadila smrčky na živý plot a soused se mi směje, že roste smrček asi 10 cm za rok. Roste opravdu tak pomalu??? Děkuji za odpovědi Lenka K.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 22.8.2007 18:33
To závisí od toho, aký je to smrek.
Taká omorika rastie dosť svižne, okolo 50cm ročne, ak má dobré podmienky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 23.8.2007 9:35
Jestli máte obyčejný smrk tak než zakoření poroste pomaleji ale potom může mýt přírustekaž do 1m za rok podle podmínek podívejte se někde v lese až půjdete na houby na vysazené sazenice smrku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 23.8.2007 10:21
Buďte ráda, že se soused směje, že to není žádnej bručoun.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.87 (?), 23.8.2007 10:39
Asi vám poroste rychlej než těch 10 cm za rok, ale jestli jste ho letos zasadila tak nečekejte, že vám letos a možná ani příští rok vyroste víc jak těch 10 cm. Pak asi poroste rychlej tak 20-50cm za rok. Smrk do živého plotu má ale velkou nevýhodu, dá se jen omezeně stříhat. Takže budete pár let čekat až vám vyroste, pak bude pár let pěkný a pak bude moc velký a budete ho muset vyhodit. Nedá se ani stříhat na malou šířku, takže bude hodně široký tak 1,5-2 metry. Já bych si ho živého plotu nedal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.34 (?), 28.8.2007 10:49
Se vším musím souhlasit. Navíc v suchu prosychá a samozřejmně neobroste. Ale navíc nevím čím stříhat, plotořezy jsou slabé. Muže mi někdo poradit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 29.8.2007 7:57
Plotořezi s rostečí zubů nad 20mm určitě postačí a když ne tak sylnější větve ustřihnete ručně pak už to pujde já stříhám jednou ročně na jaře dělal jsem to před rašením teť až když narostou nové výhony jsou měké lépe se mě stříhají a rány se lépe hojí většinou to ještě obroste kradšími výhony stříhám elektrickými rozmezí zubů je jen 14mm když jsem před 20lety začínal stříhal jsem ručními nůžkami .Zarovnal jsem výšku a pak jednotlivé stromky opřel jsem lať o špičku a dole o zem tak aby dole byliširší o 10cm na výšku 1m tím plod obrůstá i při zemi nechal jsem postupně zarůst i plot drátěný nad dvířky jsem nechal prorůst sousední větve a mám oblouk stěna je dnes vysoká 3m dole šířka asi 2m na hoře kolem 150cm horní hrana rovná.Odstříhávám hnedle celé jednoleté přírustky ale aby zustala stěna zelená jinak dlouho trvá než se znovu zazelená .Smrk špatně nebo vůbec neobroste když zůstanou větve bez jehličí tak stříhat maximálně do dvouletého dřeva a když musíte hlouběji nechat slabý obrost na konci větvý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika