Rozlehlá zahrada na skále



host - 4.16 (?)
24.2.2007 19:57

dobrý den, mám podobnou zahradu, kolem plotu je stěna z jabloní, bohužel již hodně stará a některé stromy začaly usychat...rozhodla jsem se pro postupnou obměnu za volně rostoucí živý plot, který nebudeme stříhat, ideální  výška by byla kolem 4metrů. Zvolila jsem kombinaci keřů, tak aby byly barevné, kvetoucí a částěčně užitkové, nejsem odborník, tak uvidíme jak to dopadne.

Líska, trnka, bez, škumpa, dřišťál, brsen, jasmín, habr.

některé z nich jsem zkusila letos rozmnožit zimními řízky, protože kupovat všechny sazenice by bylo hodně nákladné....tak uvidíme, jak to dopadne.

Jana 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 153.92 (?), 18.9.2006 20:33, zobrazeno: 11816x

Dobrý den
Vlastním zahradu, která má po celém obvodu stěnu z ovocných stromů, starých 60 let. Rád bych je nahradil živým plotem.
Na zahradě není téměř žádná ornice, jen cca 50 cm kamenitého prachu a pod ním skála. Dědeček, který ovocné stromy sázel, je měl možnost pravidelně zalévat. Já však tuto možnost nemám, na zahradu jezdím jednou za 3 týdny i v parném létě. Ovocnou stěnu pravidelně mulčuji posekanou trávou. Zima nebývá nijak krutá - Středočeský kraj.  Potřebuji nenáročný živý plot výšky do 2 m na  zahradě s obvodem 150 m, což znamená i cenově dostupné sazenice, případně postupné osazování s možností vypěstování si vlastních sazenic.
Prosím doporučte mi vhodný druh. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.230 (?), 10.10.2006 16:01
Jedině snad ptačí zob..ale bude to chtít nasadit do dobré zeminy ..aby to pořádně zakořenilo...a po výsadbě jezdit častěji,zalévat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.254 (?), 17.12.2006 20:27
Zkuste habr nebo hloh. Ty se pak ale musí na požadované výšce udržovat řezem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.16 (?), 24.2.2007 19:57

dobrý den, mám podobnou zahradu, kolem plotu je stěna z jabloní, bohužel již hodně stará a některé stromy začaly usychat...rozhodla jsem se pro postupnou obměnu za volně rostoucí živý plot, který nebudeme stříhat, ideální  výška by byla kolem 4metrů. Zvolila jsem kombinaci keřů, tak aby byly barevné, kvetoucí a částěčně užitkové, nejsem odborník, tak uvidíme jak to dopadne.

Líska, trnka, bez, škumpa, dřišťál, brsen, jasmín, habr.

některé z nich jsem zkusila letos rozmnožit zimními řízky, protože kupovat všechny sazenice by bylo hodně nákladné....tak uvidíme, jak to dopadne.

Jana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.254 (?), 24.2.2007 21:00
Jestli uvažujete o tom, že nebudete rostliny stříhat pak bych vynechal habr, to je poměrně velký strom, ne keř.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.108 (?), 25.2.2007 20:51
Bez a škumpa se hodně rozlézají, ty bych na zahradu nechtěla. A co weigelie, zlatý déšť a podobné keře a mezi ně stálezelené jehličnany?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.17 (?), 27.2.2007 14:47
vajgélie mi nepřijde vhodná k výsadbě do "živého plotu"...podle mě potřebuje spíš oporu a myslím si, že pletivo na plotě by ji nestačilo.... jinak na zahradě už máme zlatici, ale nepřijde mi, že by rostla tak vysoko... no a jehličnany ne-e... nehodily by se - hned vedle pozemku je listnatý les. Je tam spousta akátů a když kvetou, tak je to vážně paráda, krásně voní a hlavně "bzučí". ale to záleží opravdu na vkusu...mě třeba vůbec rozlízavost bezu a lísky nevadí, aspoň bude míň trávníku na sekání :) Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.108 (?), 28.2.2007 21:46
To si asi pletete veigelii a vistárii, veigelie je opravdu keř a nepotřebuje oporu. Do 4 metrů ale snad nedorůstá žádný z uvedených keřů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.17 (?), 1.3.2007 10:46
a můžete mi tedy doporučit keř, který dorůstá do metrů a vyhovuje mu vápenitá půda? děkuji Jana 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 3.3.2007 16:52
Vzrůstné odrůdy skalníků?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika