Ptačí zob



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
4.3.2019 10:53

Dobrý den, patřím k těm, kteří "pláčí" nad každou větvičkou, protože jsem nedočkavá a chtěla bych mít hned veliký plot wink. Ale zvlášť ze začátku, je opravdu důležité nebát se, a stříhat, protože jinak se Vám keře nezahustí a nebudou tak pěkné. Ptačí zob je nezmar, roste jak o život.Opravdu stříhám 2x ročně, a někdy mi připadne, že by to chtělo ještě jednou. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 144.90 (?), 27.2.2019 10:34, zobrazeno: 3048x

Dobrý den,

potřebovala bych poradit ohledně stříhání živého plotu. Nna podzim jsme zasadili cca 100 rostlin ptačího zobu, 1m do výšky. Tenkrát jsem se radila s pánem, který nám květiny prodal, že mám počkat do jara, než rostliny zastřihnu o 1/3. Myslíte, že mohu už ted v březnu zkrátit o 1/3? A mám pak dále zkrátit ještě jednou před koncem června? někde jsem četla, že se má provádět první střih do června, druhý do srpna. Popřípadě můžete mi poradit, jak zastřihnout? Stačí jen zeshora? Moc děkuji, jsem úplný začátečník :) :) :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 1.3.2019 12:57

Dobrý den, protože je teplo, tak já bych klidně už stříhala teď. Pokud máte ptačí zob jako plot, tak určitě ostříhat i ze stran - prostě už tvarovat. A ano, stříhám živý plot ještě v srpnu, ale když nestíhám tak i v září a ještě se mi nestalo, že by to vadilo. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.91 (?), 4.3.2019 8:05


Děkuji za reakci, ono zatím moc není co stříhat ze stran :-) ale zkusím na to v týdnu kouknou. A myslíte, že opravdu vzít ze shora o 1/3?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 4.3.2019 10:53

Dobrý den, patřím k těm, kteří "pláčí" nad každou větvičkou, protože jsem nedočkavá a chtěla bych mít hned veliký plot wink. Ale zvlášť ze začátku, je opravdu důležité nebát se, a stříhat, protože jinak se Vám keře nezahustí a nebudou tak pěkné. Ptačí zob je nezmar, roste jak o život.Opravdu stříhám 2x ročně, a někdy mi připadne, že by to chtělo ještě jednou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika