Jaký ŽP nebude okusovat zvěř



host - 106.153 (?) 
21.9.2012 14:54, zobrazeno: 4135x

Dobrý den,

prosím o radu, jaké rostliny zvolit pro volně rostoucí ŽP, na optické oddělení louky od silnice a v těsné blízkosti lesa? Mám obavu, že rostliny bude okusovat zvěř. Chtěla bych namíchat různé rostliny i červenolisté, aby byl ŽP pestrý. Přemýšlím o mochně, svídě krvavé, zlatici, blýskavce, buxusu, tavole, brslenu. Výsadba by byla mezi staré javory a jasany, které tvoří jakousi alej na náspu 0,5-2m nad silnicí a cca 3-4m od asfaltu.

Díky za radu!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 21.9.2012 17:14
Myslím, že budou okusovat všechno, že takový strom nebo keř, který by srny, zajíci a králíci neožrali ještě nebyl stvořen. Ale i když to budou okusovat tak to nejspíš časem vyroste. Mochna je na živý plot dost malá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.29 (?), 22.9.2012 18:39

Po svých zkušenostech mě okamžitě napadl plot plastový nebo drátěný.Jak píše pan v předchozím příspěvku, žerou vše. Snad nejméně zlatici, tavolu a dřišťál. Pokud uchráníte malé rostliny trojpuku a vajgelie, větší rostliny pak okus přežijí.Osvědčil se mi i šípek, který mají sice rády, ale přežije to.Nedoporučuji šeřík a thuje, zcela tyto rostliny zdevastují.Mám ve volném plotu i pár smrčků, které jsou sice hrozně okousané, ale v zimě je plot trochu zelený.Hodně úspěchů a trpělivosti s kamarády z lesa přeje Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika