jaký živý plot



host - 114.199 (?)
13.7.2008 14:33

Obávám se, že sázet břečtan k pletivu, kde je celodenní úpal a sucho, není nejlepší nápad - břečťan nejlépe roste ve vlhkém stínu. Břečťan jsem sázela z řízků zakořeněných ve vodě někdy začátkem podzimu a roste dobře, v listopadu už bych se trochu bála vymrznutí (ale když se na zimu přikryje, zkusit se to dá, v nejhorším si na jaře zakořeníte další). Hodně úspěchů přeje Lada

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 1.140 (?), 23.6.2008 11:31, zobrazeno: 8963x

poraďte mi nějaký pěkný živý plot, měl by být celý rok zelený, výška 3-5 metrů, živý plot by byl vysazen u plotu z planěk, směrem na západ, délka živého plotu by měla být příbližně 30 m. Jediné co mě zatím napadá je thuje smaragd, nebo nějaká jiná thuje.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.162 (?), 28.6.2008 11:45

taky plánuji vysadit smaragdy, zhruba 30 stromků. Ikdyž se tu leckteří zmiňují o urnovém hájí a kýči, zdá semi to jedna z nejlepších voleb. Neopadává, a roste si vlastně sama. Je pravdou, že popřečtení několika proti-tůji názorům, sem začal váhat, zdali je to to nejvhodnější.. Zatím to mám ná 80% tůje a dál hledám..

Snad jsem Vám aspoň trochu pomohl :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.188 (?), 28.6.2008 12:25

Zeravy jsou momentálně v nemilosti

Plot z jednoho druhu mi také připadá fádní, ale pokud se jich zkombinuje více, není to tak zlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.6.2008 22:07

Thůje smaragd jsou sice krásné, ale pomalu rostou  (už jsem to psala v jiném příspěvku).  To, že někdo nemá rád thůje - ať jsou to jakékoliv, neznamená, že si je nemůžete vysadit vy.  Každý ať si zasadí, co se mu líbí! Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.76 (?), 29.6.2008 13:35

myslíš víc barev thují dohromady a nebudou potom ty jednotlivé barvy thují růst různě rychle, abych pak neměla třeba thuje smaragd 100 cm a jinou thuji 50 cm, to by ten plot nevypadal asi pěkně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.6.2008 14:40

To rozhodně ano, bude to chtít volit stejně rychle rostoucí thůjky, nebo ty rychleji rostoucí zastřihávat, ale to pak celý plot poroste pomalu.  D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.11 (?), 5.7.2008 10:05

už mám nakoupeno několik thují smaragd, jaký druh thuje bych tedy měla ještě koupit aby byl plot dvoubarevný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.150 (?), 13.7.2008 11:44

Poradí mi někdo?

Chtěla bych na parcele k pletivu vysázet břečťan.Nevím jak daleko od sebe.Takřka po cely den tam palí slunko a zalévat to z technických důvodů není moc možno, obávám se že mi tam uschne.Předem díky za všechny rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.150 (?), 13.7.2008 12:34

Ještě jsem se chtěla zeptat v jakém období se může břečťan sázet, myslím hlavně do kdy (listopad???)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.199 (?), 13.7.2008 14:33

Obávám se, že sázet břečtan k pletivu, kde je celodenní úpal a sucho, není nejlepší nápad - břečťan nejlépe roste ve vlhkém stínu. Břečťan jsem sázela z řízků zakořeněných ve vodě někdy začátkem podzimu a roste dobře, v listopadu už bych se trochu bála vymrznutí (ale když se na zimu přikryje, zkusit se to dá, v nejhorším si na jaře zakořeníte další). Hodně úspěchů přeje Lada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika