Jak zasadit tůje smaragd?



host - 81.52 (?)
1.9.2008 13:25

Po vysázení a dopěstování asi 300 ks thůjí Vám mohu pouze doporučit jednu věc, kterou mnozí opomíjejí a po první zimě pláčou nad výsledkem. Thůje jsou stálezelená dřevina. Jako taková vypařuje vodu celoročně a v době, kdy je půda promrzlá a voda nikde, je třeba sem tam zalévat i v době tzv. vegetačního klidu. V zimě, když je běz sněhu, na podzim, dokud nezamrzne a jinak pokaždé, když si vzpomenete. Odumřelé thůje na jaře jsou uschlé, nikoliv zmrzlé.  Taky revavé thuje v průběhu roku a přílič časný výskyt šištiček (čert ví jak se to jmenuje správně) svědčí o nedostatku vláhy. Pokud není chyba v zalévání a nebudete vědět co s tím jako já, kupte si nejlevnější přípravek na postřik proti rzi. Mně se osvědčila flaštička se sajrajtem na rez vejmutovkovou a postříkal jsem celou řadu thůjí. Zabralo to a pro jistotu jsem to sestříkal ještě jednou. Bomba, zabralo to. Taky stříhat. Čím víc stříháte, tím líp to roste. Já jsem si vypěstoval živý plot o šířce něco přes metr a dva metry vysoký. Stříhám, hnojím hydrokomplexem, zalévám a ty potvory rostou jako by byly pěstované na dřevo jako biomasa :).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 248.182 (?), 27.8.2008 22:21, zobrazeno: 29683x

Dobrý večer, ráda bych věděla, jak se sází tůje. Někdo říká udělat souvislý příkop na dva rýče široky, někdo zas jen, že stačí jámy. Půda je tady hodně jílovitá, kolik kompostu tedy tůje potřebují? Je třeba je na zimu nějak svazovat jako ochrana před sněhem? Děkuji Tereza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 27.8.2008 22:32

Na zasázení tůjí stačí jámy, příkop se dělá při sázení stříhaného živého plotu.Doporučil bych udělat jámu trochu větší a obsypat kořenový bal lepší zeminou pro lepší zakořenění, jinak jsou tůje celkem nenáročné, kompost tam být ani nemusí.Pokud jste v lokalitě, kde je v zimě hodně sněhu, svazování je vhodné, ale provádět se nemusí, stačí sklepávat sníh z větví koštětem, svazují se hlavně jalovce.At se vám daří.S pozdravem Lád´a.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.182 (?), 27.8.2008 22:48

Děkuji za odpověď, to byl fofr. Je zvláštní, že o tom příkopu nám to řekli v zahradnictví, kde je nejspíš budeme kupovat. A kopat příkop 90m dlouhý se nám opravdu moc nechce. Chceme tůjky 70cm vysoké a tolik sněhu tady snad nebude. Tak ještě jednou díky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.130 (?), 29.8.2008 21:21

Dobry vecer, jeste se chci prosim zeptat jakdaleko od sousedova plotu mam zasadit tuje Smaragd. DekujiLenka!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 1.9.2008 13:06

Mělo by stačit asi 2 m, tyto tůje nejsou široké

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.52 (?), 1.9.2008 13:25

Po vysázení a dopěstování asi 300 ks thůjí Vám mohu pouze doporučit jednu věc, kterou mnozí opomíjejí a po první zimě pláčou nad výsledkem. Thůje jsou stálezelená dřevina. Jako taková vypařuje vodu celoročně a v době, kdy je půda promrzlá a voda nikde, je třeba sem tam zalévat i v době tzv. vegetačního klidu. V zimě, když je běz sněhu, na podzim, dokud nezamrzne a jinak pokaždé, když si vzpomenete. Odumřelé thůje na jaře jsou uschlé, nikoliv zmrzlé.  Taky revavé thuje v průběhu roku a přílič časný výskyt šištiček (čert ví jak se to jmenuje správně) svědčí o nedostatku vláhy. Pokud není chyba v zalévání a nebudete vědět co s tím jako já, kupte si nejlevnější přípravek na postřik proti rzi. Mně se osvědčila flaštička se sajrajtem na rez vejmutovkovou a postříkal jsem celou řadu thůjí. Zabralo to a pro jistotu jsem to sestříkal ještě jednou. Bomba, zabralo to. Taky stříhat. Čím víc stříháte, tím líp to roste. Já jsem si vypěstoval živý plot o šířce něco přes metr a dva metry vysoký. Stříhám, hnojím hydrokomplexem, zalévám a ty potvory rostou jako by byly pěstované na dřevo jako biomasa :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.177 (?), 7.12.2008 3:08

Co děláte s odpadem? Díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika