Jak pěstovat tůje?



host - 39.55 (?)
11.7.2006 7:38

Ahoj, obávám se že v zalévání to taky nebude já mám stejný problém a moc je nezalévám a hnojím přiměřeně.

Radek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Niky - (1), 21.5.2006 17:17, zobrazeno: 33735x
Dobrý den
Mám dotaz ohledně pěstování tůjí. Koupili jsme si tůje smaragd a vůbec se jim u nás nedaří. Vždy nám začnou žloutnou až dojde k tomu, že je musíme vyhodit. Takže jsme už vyházeli několik tůjí a pořád dokupujeme noví už jsme z toho zoufalí,protože si myslíme, že tohle dokupování a vyházovní neskončí, vždyť je to hrozné. Někdo nám řekl, že se tůje mají hodně zalévat, tak je hodně zaléváme a také je hnojíme. Myslím, že úhyn tůjí hnojivo nezpůsobilo, protože jsme je hrozně málo hnojili, spíš jestli to není v té zalivce jestli se nemají zalévat méně. Jak se tedy tůje mají správně zalévat? a jak máme o ně pečovat? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.55 (?), 11.7.2006 7:38

Ahoj, obávám se že v zalévání to taky nebude já mám stejný problém a moc je nezalévám a hnojím přiměřeně.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.2 (?), 14.8.2006 20:35
Kupte jim ,míněno thůjím HOŘKOU SůL   a máte vyhráno  samozřejmě pokud dodržíte návod. Nejlépe je koupit tu sůl v sypkém stavu .Je i už namíchaná ale ta se vyplatí jen pro malé množství thůjí.Máme jich na chalupě 100 kusů a mněli jsme stejný problém.Po jednom roce jsou thůje krásně zelené a vyrostli nám o 50cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.244 (?), 14.8.2006 21:15
Tůje jsou absolutně nenáročné,pokud......Ani dostatečné zalévání,ani hnojení. Problém je zřejmě v půdě. Vaše půda by měla být trochu vápenitá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.103 (?), 21.9.2006 19:54
Dobry den. Jmenuji se Jitka a mam stejny problem. Zasadila jsem thuje na jare a prihnojila, ale nejak mi dost ze spoda zloutnou.nejaky jsem musela vyhodit. Myslim, ze to neni nedostatkem zalevani. Mam dojem, ze jsem to prehnala s tim hnojivem. Prosim mohl by mi nekdo poradit co s tim mam delat.Jsem z toho zoufala mam jich neco pres 700 kusu. Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.4 (?), 22.9.2006 21:33
Hodně se vyskytuje hnědnutí listů Didymascella thujinia. Zežloutlé listy často i se špičkami větviček opadávají. Je třeba od července do října každých 14 dnů stříkat měďnatými preparáty např. Kuprikolem 50.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.65 (?), 2.4.2012 22:07

Dobrý den,,měl jsem podobný problém. Ale žloutnutí větviček a dokonce celých stromů nezpůsobuje infekce, ale motýlek molice, která naklade vajíčka na mladé šišky a larvy se zavrtají dovnitř. Od začátku května aplikovat několikrát postřik "Karate" a je po žloutnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika