Jak ostříhat zlatý déšť?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 25.2 (?) 
10.11.2012 22:12

Ano souhlasim, že kvete na jednoletem a dvouletem dřevě, na staršim těžko.Květni pupeny se prakticky zakladaji po odkvětu, a vyvijeji se do podzimku, proto neni radno pokud chcete se radovat z květustřihat v předjaři nebo na jaře, malokdo totiž z amateru pozna květovy a listovy pupen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 25.2 (?), 10.11.2012 22:05

Musim se zastat pani Lidy.Ma pravdu a rada je spravna.Vy se vaši technikou řezu zbavujete květove nadhery, a spiše preferujete pouhe zelene olistěni.Květovych pupenu na vašich tvarovanych stromcich je polovina nebo ještě meně.Osobně si myslim, že pro takoveto přisně tvarovane formy jsou vyhodnějši jine keřoviny, i když ani toto forsitii nijak vyrazně neuškodi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 194.73 (?), 2.5.2010 19:48

Na mé nové zahradě (kterou dávám postupně do kupy) jsou hooodně přerostlé zlaté deště. Až odkvetou, co s nimi? Mám je seříznout těch zmiňovaných 20 cm od země? Nebo by to chtělo nějaký odbornější sestříh? Moc děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.109 (?), 4.10.2012 15:25

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak mám ostříhat zlatý déšť. Máme ho před domem a je hodně zanedbany, nevím, kdy byl naposledy ostrihany. Nechci, aby po mém zásahu přestal kvést, ale nedá se na něj koukat. Děkuji za radu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.88 (?), 4.10.2012 17:07

Teď ho třeba ostříhejte jen tak "kosmeticky", aby se na něj dalo koukat: jen tak "uhladit" tvar a obrys keře apod.

Kdybyste ho teď či v předjaří ostříhal /-a příliš radikálně, v tomto prvním jaru po ostříhání by nekvetl: již nyní má totiž založené květní pupeny pro příští jaro.

Radikálnější řez udělejte hned po odkvětu. To potom udělá nové výhony a na nich zase hned založí květní pupeny pro další rok.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 4.10.2012 19:45
Zlatý déšť je štědřenec a vy nemáte pravděpodobně žádný zlatý déšť, ale zlatici a ta kvete na dvouletém dřevě, jak už zde bylo řečeno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 4.10.2012 23:57

Zkuste spíš vyříznout jen nějaké staré větve, aby se prosvětlil, nebo některé větve sesadit na nižší rozvětvení, abyste se nepřipravila o kvetení příští rok. Zkracovat až po odkvětu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.29 (?), 5.10.2012 18:07

Nyní již moc nezachráníte, pokud se tedy jedná o zlatici.V předchozích příspěvcích Vám už poradili.Pokud máte ráda něco živého v zimě ve váze, nestříhejte teď vůbec.Po vánocích pak postupně odstřihujte větvičky podle potřeby a rychlete je do vázy.Vykvetou asi do 3týdnů.Já už tak dělám spoustu let, mám na výzdobu živé květy po celou zimu. Než odkvetou, už čekají další větvičky.Keře se tak mírně zmlazují.Radikální řez pak dělám na jaře po odkvětu. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika