Hlohyně



host - 161.17 (?)
21.7.2011 16:00

Je nutno k hlohyním dávat nějakou podpěru, treláž? Máme druhou sezonu zasazen živý plot v délce cca 15 metrů, současná výška asi 60-80cm, rádi bychom hlohyněmi zakryli nevzhledný starý sousedův plot cca 160 cm vysoký.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
standa20 - (1) - 98.66 (?), 29.12.2007 19:25

Prosim chci se zeptat kolik sazenic je potřeba do metru a kde by se daly nakoupit na jižní Moravě, je možné hlohyni pěstovat v n.m. výšce: 600metrů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.237 (?), 13.8.2007 21:54
Mohl by mi někdo poradit jak se dá hlohyně množit? Je jí možné množit řízky a jak postupovat? kontakt na mne palmtree@centrum.cz. Za rady a zkušenosti předem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 14.8.2007 8:30
Hlohyni můžeme množit zelenými řízky v měsíci červnu, na jaře přesadíme do větších hrnků a na podzim můžeme sázet přímo na místo, kde budou růst. Lze řízkovat i na podzim, brzy zjara nahrnkujeme, na podzim opět sázíme již do volné půdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.17 (?), 21.7.2011 16:00

Je nutno k hlohyním dávat nějakou podpěru, treláž? Máme druhou sezonu zasazen živý plot v délce cca 15 metrů, současná výška asi 60-80cm, rádi bychom hlohyněmi zakryli nevzhledný starý sousedův plot cca 160 cm vysoký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.118 (?), 27.7.2011 10:42

Nedaří se mi z hlohyně pořádný živý plot vypěstovat. Po pěti letech je sice habitus rostliny pěkně rozvětvený, hustý, cca 1,5m vysoký, ale na části plotu jsou 2/3 shora suché, nevím, zda rostliny pomrzly nebo uschly. Vloni přitom byly krásně zelené větévky bohatě kvetly a na podzim byly hustě obalené červenými bobulemi. Od země keř stále bujně roste. Čím by to mohlo být. Začínám už uvažovat o tom, že nám část plotu někdo zvenku postříkal chemií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 27.7.2011 11:39
Hlohyně přeci jen patří k dřevinám v zimě méně odolným.To může být i celý důvod prosychání.Špatně ještě k tomu regeneruje.Na exponované místa se moc nehodí.Jak už tady bylo výše napsáno, trpí navíc houbovými chorobami.Zkuste zajistit dobrou výživu, třeba cereritem, chránit proti houbovým chorobám a zbytečně netrápit nadměrnou zálivkou.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 185.74 (?), 27.7.2011 17:54
Já jsem pěstování živého plotu z hlohyně letos po 7 letech vzdal. Výsledek byl řídký, nepravidelně rozkleslý a po každé zimě mírně omrzlý (i po pravidelném stříhání). Sestříhal jsem je na metr od země a za ně vysadil spolehlivé thuje (Smaragd). Za několik měsíců se hlohyně docela hezky rozrostly, ale už jim nevěřím. Možná by tedy stálo za vyzkoušení jejich radikální řez a dobré přihnojování. Ale je fakt, že dost omrzají a to nejvíce Orange Glow (alespoň u mne), Red Culume na tom byla výrazně lépe (n.v. 390m).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika