Co nasadit před živý plot do svahu



host - 176.165 (?) 
9.8.2011 9:13, zobrazeno: 6525x

Zdravím všechny,
Metr od plotu mam Habrový plot.
Před nim je svah cca pul metru kde roste plevel a tráva. Potřebuji tento pás zazelenit vodorovně cca 0,50m x 100m a potlačit plevel, zpevnit svah.
Chtěl bych tam vysadit něco nízkého (čím nižší tím lépe) půdokryvného (kvůli svahu), velkolistého (kvůli tomu aby tam nerostla plevel), co saje vodu a má hluboké kořeny (kvůli zpevnění svahu), ale nemnoží se to nekontrolovatelně (protože to bude docela „vyhrazený prostor“).
Nějaké plody by nebyly na škodu.
Zatím mi napadá bez těch plodů přísavník (plazil by se po zemi), nebo břečťan.
Půda je jílovito hlinitá, přímé slunce, šířka 50 cm, sklon cca 45 stupňů.
Požadavků není málo ;-) tak děkuji za inspirace.

Kamil

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 107.108 (?), 10.10.2011 7:55

Do svahu jsem zasadila Cotoneaster- Skalník. Je spousta druhů plazivých-půdopokryvných. S menšími a většími lístky. Cotoneater nízký, nemusíte vůbec stříhat. Nevím názvy, ale mám jich několik druhů. Mají i na podzim červené kujličky.  Za dva roky se začnou hezky rozrůstat a můžete je stříhat.  Ty vyšší se rozmnožují semenem. Mám jich sposty, škoda, že vás neznám. A tak přeji dobrý výběr,  v dobrém zahradnictví vám určitě poradí. hezký den J. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika