Cesmína nebo bobkovišeň?



host - 252.240 (?) 
10.5.2022 13:56, zobrazeno: 1256x

Dobrý den všem, prosím o vaše názory.

Chtěla bych stálezelený živý plot, a plácám se ve výběru. Potřebuji aby byl vyšší - nejméně dva metry.

Nechci tuje - nelíbí se mi.

Z výběru jsem už škrtla buxus (napadán zavíječem), dřišťál (je dost invazivní), brslen (je moc nízký), aukubu (moc nízká), hlohyni (moc nízká).

Ptačí zob někde popisují jako neopadavý, ale já teda nevím, mně přijde že opadává.

V podstatě mi ve výběru zbyla jen bobkovišeň a cesmína - a vybírám si pokud možno spíš vzpřímeně rostoucí a ne moc rozložité druhy.

Kterou z nich byste si vybrali vzhledem k odolnosti a mrazuvzdornosti? 

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 91.196 (?), 10.5.2022 15:12

Cesmínu, ale roste daleko pomaleji a méně snáší střih.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.112 (?), 10.5.2022 15:56

Dobrý den. Pokud jste měla na mysli dřišťál Juliin, tak ten v žádném případě není invazivní a jde spolehlivě tvarovat. Hlohyně šarlatová určitě není nízká, spolehlivě dorůstá výšky i 3 metry a taky pěkně obrůstá po případném tvarování. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.107 (?), 10.5.2022 23:33

Volila bych asi bobkovišeň (pozor, dost jedovatá), ale záleží i na požadované šířce plotu, úzký z ní, ani z cesmíny neuděláte. Nejjednodušší na údržbu a s nejmenšími náklady by byl ten neopadavý ptačí zob (jsou opadavé, částečně opadavé i stálezelené), šířka plotu je asi tak jako z tůjí. Zmiňovaný dřišťál Juliin udělá naprosto neprostupný trnitý plot. Hlohyně má kromě pěkných lístků i kvítky a hlavně barevné plody podle odrůdy od žluté přes oranžovou, až do červené. Ptáci je moc nekonzumují, tak na rostliníách dlouho vydrží.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.240 (?), 11.5.2022 8:14

Děkuji za všechny tipy!

Tak to jsem si o té hlohyni asi špatně přečetla, že je nižší, tímpádem mám dalšího kandidáta.

Má k té hlohyni ale ještě dotaz - někde se u ní uvádí, že potřebuje zásaditou půdu, někde se zas uvádí že jí v yhovují všechny půdy... jak to tedy vlastně je?

U nás je totiž půda celkem dost kyselá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.107 (?), 11.5.2022 11:44
U nás je take spíš kyselá a kamarádce roste jako blázen. Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika