Tráva v kompostu - pořád se lepí



host - 204.1 (?)
26.10.2007 12:06
Mezi trávu je třeba promíchat také něco na provzdušnění štěpky a také zem a nebo už zralý kompost vytrhaný plevel se zemí ale bez semen když je sucho zalévat a za rok někdy ještě déle je kompost hotový po překátrování co zbyde nerozložený použijte do nového kompostu tím ho naočkujete mikroorganismy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 178.197 (?), 20.10.2007 20:14, zobrazeno: 6119x

Založil jsem asi před měsícem nový kompost. Hlavní složkou je posekaná tráva (zavadlá) smíchaná s koňským hnojem. Měl jsem to naházeno volně na hromadě a občas přihodil šlupky z kuchyně. Dnes jsem si koupil ohradník, instaloval jej a přehazoval kompost. Byl jsem vyděšen z toho, jak se tráva slepila. Nevíc jsem měl pocit, že je kompost "suchý".

Marně si lámu hlavu, jak to dělají ostatní. Sousek tvrdí, že po sekánáí trávu prostě nacpe do sudu beze dna a zaklopí kusem linolea. Já jsem přečetl několik knih o kompostování, koupil "vzdušný" kompostér a dovezl koňský hnůj, ale mám vážně obavy, že místo voňavého kompostu z toho budu mít slepený travní tfujtafjl. Tak co dělám blbě?

Díky za rady,
--
V. Tulačka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.177 (?), 20.10.2007 20:39
Nezoufejte, přeházení dost pomůže. Horší je, že kompost je suchý - pak nezbývá, než občas prolít. A finta: při podzimním rytí zahrádky posbírat žížaly a zahrabat je do kompostu. Zaručeně to funguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.10.2007 20:58

Vy na to moc spěcháte! Kompost můžete použít nejdříve tak za půl roku. V létě se rozkládá rychleji, než v zimě. Opravdu vyzrálý kompost  vznikne zhruba za rok od začátku kompostování. Pokud se příliš lepí, je možné ho trochu prosypat pískem. Nezapomeňte ho zalévat.   Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 26.10.2007 12:06
Mezi trávu je třeba promíchat také něco na provzdušnění štěpky a také zem a nebo už zralý kompost vytrhaný plevel se zemí ale bez semen když je sucho zalévat a za rok někdy ještě déle je kompost hotový po překátrování co zbyde nerozložený použijte do nového kompostu tím ho naočkujete mikroorganismy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika