Tráva s Bofixem na kompost?



host - 210.4 (?)
17.4.2017 22:13

Ja by som to zhrnul. Ak bez herbicidu prezijete, nepouzivajte ho. Ak musite pouzivat herbicid, pouzivajte ten, co sa rychlejsie rozpada. Pouzivajte selektivne a cielene na miesta kde treba. Nepouzivajte taky nezmysel ako je hnojivo kombinovane s herbicidom. Cudujem sa, ze to zeleni uz nezakazali. Inak nemajte velke iluzie ze ked sa vyhnete pouzivaniu herbicidov na zahradke, ze sa im vyhybate uplne... to co kupujete a jete bolo vypestovane pomocou herbicidov. A mozno ich nebolo tak malo. A tyka sa aj zivocisnej vyroby. Ved vela skody z rezidui herbcidov vzniklo nie z kompostu, ale z hnoja, ktory obsahoval rezidua herbicidov. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 173.17 (?), 17.4.2017 11:27

Já bych ji tam alespoň rok nedával. Lepší než trochu kompostu je pro mne jistota, že vědomě nedávám rostlinám něco co může být i pro mne následně nevhodné. Bádání o tom, zda je něco nebezpečné nebo ne je ztráta času. Informace jsou neúplné a vycházejí jako obvykle ze znalostí známých právě dnes. Co se dozvíme za deset let je ve hvězdách, ale pozitivnější údaje to jistě nebudou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.18 (?), 17.4.2017 21:37

Ach, lidičky, že se na ten  chemickej bordel nevykašlete! Já nedávám nic, jenom na podzim trochu hnojím a máme trávník stejně krásnej jako soused, co dává hnojivo s herbicidem, ne-li hezčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.4 (?), 17.4.2017 22:13

Ja by som to zhrnul. Ak bez herbicidu prezijete, nepouzivajte ho. Ak musite pouzivat herbicid, pouzivajte ten, co sa rychlejsie rozpada. Pouzivajte selektivne a cielene na miesta kde treba. Nepouzivajte taky nezmysel ako je hnojivo kombinovane s herbicidom. Cudujem sa, ze to zeleni uz nezakazali. Inak nemajte velke iluzie ze ked sa vyhnete pouzivaniu herbicidov na zahradke, ze sa im vyhybate uplne... to co kupujete a jete bolo vypestovane pomocou herbicidov. A mozno ich nebolo tak malo. A tyka sa aj zivocisnej vyroby. Ved vela skody z rezidui herbcidov vzniklo nie z kompostu, ale z hnoja, ktory obsahoval rezidua herbicidov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika