Ako upravit pozemok plny kamenov



Anitchka - (15) - 168.243 (?)
3.11.2023 20:10
Ďakujem za informáciu s orbou, áno kupovali sme od obce :/
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 168.243 (?), 3.11.2023 11:41

tie kamene sa tam dostali tak, ze ked kopali vodu a elektriku pre celu ulicu, hromada kameni a pisku a neviem coho bola prave na tomto nasom pozemku. potom to tam vsade rozhrnuli. jamu sme vykopali, foto teda nemam ale je to 20 cm vrstva kamenitej zeminy a pod tym je uz pekna zem. dnes to skusime odhadzat rucne, pripadne mam v zalohe plan ze to dame nahlboko poorat aby sa to pekne dostalo napovrch. inak neviem, ziadne nakladne riesenia si zial teraz nemozme dovolit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 3.11.2023 18:15

Plán, který mate v záloze je nevhodný. Pluhem zvednete část ornice a následně ji zamichate s kamením.Ve vrstvě 20 cm kamene je na vaši parcele 30 nákladních aut k odvozu. Jestli vám to prodala obec tak by to měla uklidit na své náklady. To je vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Anitchka - (15) - 168.243 (?), 3.11.2023 20:10
Ďakujem za informáciu s orbou, áno kupovali sme od obce :/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.131 (?), 3.11.2023 22:11

Existují velké katrovačky, přesívačky zeminy, pozemek je teď volný, použijte techniku. Ručně se to nedá a orbou to jen promícháte do hloubky,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 3.11.2023 22:54

Pokud je pod 20 cm tohodle kameniště dobrá půda, zkuste třeba navrtat díry zemním vrtákem a zasadit sazenice rajčat. Trochu hlouběji než je zasadíte, dát pod ně trochu hnoje či kompost, pak malou vrstvu zeminy, aby se kořeny přímo nedotýkaly, prolít vodou a pak zasadit a zasypat slušnou zeminou. Pokud je ta půda dole opravdu dobrá, nemělo by se jim dařit zle. A to ani bez úprav povrchu.

A určitě existuje mechanizace, která by vám pomohla se zbavit té povrchové vrstvy. Není třeba ji kupovat, obvykle ji lze i jen pronajmout. Anebo se jí postupně zbavovat vlastní silou. To má tu výhodu, že z každého "vydobytého" záhonu budete mít radost, podobně jako já. Já to mám sice obráceně, nahoře 20 - 25 cm slušné půdy a pod tím naprosto neúrodný jíl, který musím vykopat a nahradit biomasou, ale to není to podstatné. Ano, je to na léta, ale já jsem trpělivý. Ani Řím nebyl postaven za týden.wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Anitchka - (15) - 168.243 (?), 4.11.2023 19:18
Ďakujem za nápad :) zatiaľ tiež postupujeme vlastnou silou, chcem ešte než bude zima zasiať kúsok trávnika pre ročného syna na hranie, tak zbierame a hrabeme jak o život :D držím palce i Vám, nech sa darí. Zúrodňovanie pôdy je dôležitê poslanie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 4.11.2023 23:51

S trávníkem vás asi čeká větší práce než se záhony. Tam si ale myslím by nemusela ta povrchová kamenitá vrstva být odstraněna. Mám to podobné. Trávník úspěšně rostl v méně než 10cm půdy. Pod ním navážka ze zbořeniště. A jak jsem viděl na fotce, to vaše kameniště je smíšené se zeminou. Pokud jsem si všiml správně, něco už v tom rostlo.

Milan HP 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.246 (?), 5.11.2023 6:34

Já vám poradím pane Milane. Jste učitel jak jsem někde četl. Zadejte si katastrální území kde ta paní vlastni parcelu.Ona to sem veřejné napsala, takže to není žádné šmirovani.  Tam je veřejný seznam všech parcel které obec prodala. Najdete si ty 1200 m2 + Tam si v nahlížení do katastru můžete přečíst kdo to vlastní. Je možné, ze soused zrovna té paní je obec, pak zase obec a další parcelu je zase obec. Je tam víc parcel jak obyvatel. A to jak ta obec od které to ta paní koupila zničila pozemek tím, že na ornici nasypala štěrk je trestuhodné. O to víc tady, mezi zahrádkáři. Buď ta paní přijme vaše rady a cely život bude vybírat kameni, koupi si vrták a bude do děr sázet rajcata, Co se tyče trávníku, tak tomu stačí opravdu 5 cm. Nebo půjde za starostou a bude jednat. Ona ví nejlépe co si muže dovolit, za jakých podmínek to koupila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 5.11.2023 9:23

Tak takhle daleko rozhodně nepůjdu. Ale také mi to připadá od toho, kdo tu parcelu takhle zplanýroval, hodně hnusné a trestuhodné.

Jsem si ale jist, že ta paní bude vědět, co dělat. Má několik možností. Ovšem je dost pravděpodobné, že když se začne dohadovat s obcí, nebude mít zeleninu ještě ani v roce 2025. Obzvlášť pokud obec nemá peníze.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.131 (?), 5.11.2023 10:59

Asi tam úřady tolik nekonají v oblasti ochrany půdy. Tady stavební úřad potřebuje papír, kam šla skrývka z parcely a mají hrozný problém, když se domluvíte s fyzickou osobou a nedělá to firma s oprávněním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika