Zprovoznění ruční pumpy Sigma Standart T



host - 106.20 (?)
19.4.2012 15:00

Já se teda musím přidat s dotazem. Vyměnil jsem manžetu na pístu pro prac. válec 65. A teď mám pocit, že ten píst do toho válce nenarvu :)

Manžetu jsem instaloval tím ohnutím vzhůru (tzn. k šroubení táhla). Tzn., že při vložení do válce jí musím vložit proti ohybu manžety.

Tak přemýšlím jestli tu kůži nejdřív nenamazat vazelínou :)

Má někdo zkušenosti?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 158.110 (?), 9.8.2010 11:59

Zdravím, pokud ještě nemáte problém vyřešen, tak jednoduše. Standard pumpy se stále vyrábějí a je možné je opět zprovoznit. není to levná věc, ale celoročně můžete používat vodu bez elektrického proudu. Stojan Standard je umístěn na desce (víku) studny, do stojanu se namontuje 6/4“ trubka dlouhá podle hloubky studny. Stojan s trubkou se upevňuje ze spodu víka sponou s klíny. Na druhý konec trubky se montuje pracovní válec (jsou o průměru 90 mm, 75 mm a 65 mm) podle hloubky studny. Takzvané seřízení (trubky s válcem, sacím košem, vypouštěcím kohoutem) se používá do studní od 4 metrů až do studní o hloubce 30 metrů. V pravocním válci je píst, na kterém je kožená manžeta (velikost podle válce) a ve spodní části kožená klapka s litinovým závažím). V diskusi jsem zahlédl i informace o čerpadlech NP 75 a NP 90. Ty je běžně možné používat do studní maximálně 7 metrů hlubokých, ale na zimu je potřebné je uklidit (vypustit vodu), protože pracovní část pumpy je v tělese stojanu a když mrne, tak to litina samozřejmě nevydrží. Jsou dnes vyráběny NP 75, které mají ve spodní části (taliři) vypouštěcí šroub, ale když budou dlouhodobé větší mrazy, tak by samozřejmě zamrzla trubka pod víkem studny a zase je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.194 (?), 23.9.2010 12:55

Zdravim. Chtel bych se optat zda-li je mozne mit u vrtane studny rucni pumpu a elektricke cerpadlo soucasne? Ma stimnekdo zkusenost? Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.121 (?), 17.12.2011 16:29

To neni problem, jestli je ve studni misto. Mam prumer 80 cm.

Mam Standard II (bez tlakovani, bez kryti kolem paky, jen hrozi, ze tam deti pak tudy hazou kaminky) s pracovnim valcem 90 mm prumer a cerpadlo Wilo motor Franklin 750 W teoreticky vytlak asi 108 m. Studna kopana asi 11 m hloubka.   

Valec doporucuji dat max. 5 metru pod viko, pokud jste na horach, ale kde je i v zime teplo staci i 3 metry. Ja mam 4,5 m.

Saci kos k Standardu a odstredive ponorne cerpadlo mam tak, aby vzdalenost od steny studny byla stejna jako vzdalenost mezi nimi.

Funguje vyborne. Wilo s tlakovou nadobou Reflex Refix DE, kdyby se tak dostali 3-fazove 1000W frekvencni menice z 30 000 Kc na 7 000 Kc, hned bych Reflex s butylovou membranou vyhodil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.2 (?), 9.4.2012 15:56

Ahoj,

prosím o radu.. dneska jsme demontovali celou pumpu, zjistili jsme že gumová manžeta pístu je uplně sežraná. Novou mám, jen si nejsem 100% jistý, jestli ji vložit mírně nabobtnalou nebo nasucho a nechat ji nabobtnat na místě. Předpokládám, že b je správně.

Díky, ať vám to pumpuje!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.20 (?), 19.4.2012 15:00

Já se teda musím přidat s dotazem. Vyměnil jsem manžetu na pístu pro prac. válec 65. A teď mám pocit, že ten píst do toho válce nenarvu :)

Manžetu jsem instaloval tím ohnutím vzhůru (tzn. k šroubení táhla). Tzn., že při vložení do válce jí musím vložit proti ohybu manžety.

Tak přemýšlím jestli tu kůži nejdřív nenamazat vazelínou :)

Má někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 19.4.2012 20:31

Pracovní válec bývá obvykle zarostlý vodním kamenem, takže nový píst jde do válce jen velmi ztuha (pokud tam jde vůbec). Nová kůže se do kovového pístu vkládá samoržejmě ohybem nahoru. Může pomoci vybroušení válce drátěným kartáčem nebo namazání Indulonou nebo jedlým olejem. Důležité je umístění pístu ve válci, které je dané délkou táhla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika