Zpětný ventil? Nechtěný samospád ze sudu po vypnutí čerpadla



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?)
13.11.2018 20:33

Tuším, že máte na mysli přívod do akumulace a nikoliv odtok do kapilár.

Násoskový jev na přívodu od kalovky do sudu můžete v principu odstranit 3mi způsoby. První jste nazančil (tedy zpětnou klapku nebo sací koš), druhým je přivzdušovací ventil v nejvyšším oblouku přívodu a třetí je, že konec přívodu bude nad požadovanou hladinou akumulace.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 181.165 (?), 13.11.2018 17:21, zobrazeno: 4688x

Zdravím jak vyřešit když mám hladinu vody víš než rozvodnou síť kapilár, aby mi nevytekl celý sud, když nezavřu kohout ručně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 13.11.2018 20:33

Tuším, že máte na mysli přívod do akumulace a nikoliv odtok do kapilár.

Násoskový jev na přívodu od kalovky do sudu můžete v principu odstranit 3mi způsoby. První jste nazančil (tedy zpětnou klapku nebo sací koš), druhým je přivzdušovací ventil v nejvyšším oblouku přívodu a třetí je, že konec přívodu bude nad požadovanou hladinou akumulace.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.122 (?), 20.7.2019 21:58

Přiznám se, že z Vaší odpovědi bych to asi nedal. To samé mám doma. Sud na terénu a malé PUK na trávě, takže po vypnutí čerpadla pokračoval efekt násoskou, PUK sice nestříkaly, ale pomalu protékaly. Vidět to pořádně není, ale do rána jsou sudy prázdné. Žádná zpětná klapka na sání nebo sací koš to neřeší, ty jsou v kladném směru. Řešení je přivzdušnění výtlaku v okamžiku vzniku podtlaku ve výtlaku. Řešení bylo velmi jednoduché, na výtlak čerpadla (svislý) jsem dal T kus a svisle nahoru dal zpětnou klapku tak, aby při běhu čerpadla nedovolila stříkání vody ven. Na odbočce T kusu je napojen závlahový systém. Po vypnutí čerpadla klapka zasyčí, výtlak se zavzdušní a odtok přestane. Občas některá klapka potřebuje větší podtlak, lze si vybrat nebo použít přímo odvzdušnovací-zavzdušnovací ventil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.34 (?), 6.8.2019 9:09

Je to skutečně jednoduché a díky za radu. V podstatě se to dá sestavit z hadicových rychlospojek + T-kus + cca 10 cm hadice. Prodávají se i stop-rychlospojky (když se vytáhne postřikovací hlavice nebo propojovací díl, tak se voda vypne). Tuto stop-rychlospojku je možné použít jako zavzdušňovací ventil. Super a ještě jednou díky za navedení na správnou cestu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.46 (?), 7.4.2021 15:37

Mám ten samý problém, ale bohužel nemám fantazii a technické zkušenosti, takže vašemu popisu nerozumím. Nebylo by prosím možné mi ten T-kus třeba vyfotit. 

Předem moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.227 (?), 14.6.2021 21:03
Děkuji, super řešení.stopku mám tak jen koupim T kus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika