Závlaha meliorační trubkou



miho - (7) - 243.242 (?) 
25.9.2017 9:29, zobrazeno: 3939x

Ahoj / dobrý den,

chystám pro příští rok závlahu -  záhon 15 x 1,5 m 1000l IBC automatický časovač-ventil   /mám z ALI a je super.../ zbývá dořešit distribuci vody.. :-) 

v nominaci je průsaková hadice nebo meliorační trubka... na průsaové hadice panují rozdílné názory /nerovnoměrnost průsaku, krátká životnost, zanášení.../  proto uvažuji o klasické meliorační trubce /pevný odolný materiál, možnost opakovaně vyndávat a propláchnout tlakovou vodou../ ale nikde jsem nenašel jestli má někdo zkušenost...??? 

...samozřejmě počítám zahrábnout do země a sázet "na" trubku..

díky za názor 

Mirek 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 119.92 (?), 7.5.2018 17:38
Nepochopil jsem jak to chces tahat, zahon dlouhy 15m nebo jen 1,5m? Nerovnomerny prusak mi prijde z melioracni trubky, delal jsem to tak ze byla na povrchu a dovnitr jsem strkal hadici a posunoval Ale je to plytvani vodou je lepsi vedet co budes zavlazovat a podle toho se zaridit, napr. Na okurky ve foliaku mam tu prusakovou hadici v akci stala asi 90 korun (k tomu fitinky a ventily na rozboceni 2 vetvi) seridim to ventilem a zapinam cerpadlo pres wifi zasuvku s programatorem asi 900 Kc. Nejspis predradim IBC aby se voda trochu zahrala. Wifi zasuvka registruje i spotrebu energie na cerpadle (domaci vodarna z tesca za 1890,- s vykonem 3600L/h takze jeste napajim dalsi 4 postrikovace kvuli redukci tlaku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika