Zahradni hadice na slunicko



host - 122.179 (?)
19.10.2009 8:45

Máte na mysli ohřev s výměníkem+ čerpadélkem?Pak by nehrozilo zamrznutí a snad ani měření tlaku.A hadička z černého polyamidu by to mohla zvládnout...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 18.10.2009 23:36, zobrazeno: 3361x

Zdravim,

 tyka se to spis bazenu nez zavlahy, ale zde se spis dozvim odpoved'. Rad bych postavil pristi rok bazen, ovsem nebudu davat deseti-az-statisice za vytapeni elektrinou ci plynem. Rad bych pouzil slunicko, i kdyz mi je jasne, ze vykon nebude nic moc.

 Kolektory na strechu jsem uz zavrhnul, jejich cena je vysoka a vykon maly (vyhodou je moznost pouziti i v zime, ale to nepotrebuju). Na internetu nekdo zverejnil svuj experiment se zahradni hadici, kterou uchytil na strechu. Naklady v radu stokorun, vykon lepsi nez solarni panel za 20tis.

 Vzhledem k tomu, ze neni pro mne problem vyrobit ridici elektroniku, a ostatne i tu mechaniku okolo, rad bych to alespon vyzkousel. Doporucite mi nekdo vhodnou cernou hadici, ktera by vydrzela takoveto extremni podminky? Cely rok bude na strese, v lete do toho bude prazit slunicko (pricemz by bylo prima, kdyby to prezilo par dnu i bez zapnuteho cerpadla). Bezne hobbymarkety nemaji nic pouzitelneho. Napadla me jeste nejaka specializovana firma na vodu/kanalizaci, ale v katalogu jsem na prvni pohled nenasel nic vhodneho.

Nejvic se asi bojim naruseni tesnosti, aby to nevytopilo dum. Zde pocitam s merenim tlaku na nekolika mistech, stejne tak teploty. V pripade jakekoliv poruchy se vse vypne.

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 19.10.2009 8:45

Máte na mysli ohřev s výměníkem+ čerpadélkem?Pak by nehrozilo zamrznutí a snad ani měření tlaku.A hadička z černého polyamidu by to mohla zvládnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika