Vodárna Hecht 3121 - problém s nasáváním



Stránky: 1,  2   
host - 106.20 (?) 
26.7.2010 10:18, zobrazeno: 13285x

V nějakém zatemnění mysli jsem pro zavlažování zahrady pořídil výše uvedenou vodárničku. Krom toho, že byla dodána rozpovolovaná a prakticky bez návodu k použití ji nemohu donutit k tomu, aby si šestimetrovou hadicí nasála vodu (do výše cca dvou metrů). Co šlo jsem poutahoval, čerpadlo i hadice jsou zavodněné, ale vodárna výtlakem po zapnutí jen vyfluše zhruba litr, dva a šlus. Nějaké nápady, kam se ještě zaměřit předtím, než ji půjdu prodejci omlátit o pult?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 38.2 (?), 26.7.2010 10:36

Kontrola sacího koše včetně zpětné klapky doufám proběhla. Skusil bych ji na výstup napojit kompresor (pokud není tat vodu z vodovodu) a natlakovat. Zjistí se tak případné netěsnosti. Ale za ty prachy bych se na ní moc nespoléhal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 26.7.2010 10:42

jaká je výška od hladiny k čerpadlu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.20 (?), 26.7.2010 11:25

Od hladiny k čerpadlu jsou to zhruba dva metry. Filtr je čistý, zpětný ventil cvičí normálně, sací hadice je opravdu sací, zpevněná spirálou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 26.7.2010 14:13

v prospektu píšou 8 m sací výkon, což je hodně a vy máte dva, to mě napadá už jen, že se točí opačně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.179 (?), 26.7.2010 21:16

Vložte sací hadici bez sacího koše do kbelíku vedle čerpadla, odpojte výtlačnou hadici a pusťte čerpadlo. Manometr by neměl ukazovat téměř žádný tlak a vodárna by měla fungovat. Nezapomeňte přes čerpadlo zaplnit systém před spuštěním. Jestli nefunguje, tak teprve nyní ji "otlučte o hlavu" prodavači.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 26.7.2010 21:20

Neřekl bych, že prodavač může za vodárnu, on ji nevyráběl, jen prodal. Ale může se u něj reklamovat, to je pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.253 (?), 27.7.2010 11:26

Zdravím, také jsem si ji pořídil před nedávnem a protože jsem ještě s žádnou jinou vodárnou neměl zkušenost, nechal jsem u prvního startu také hromadu času a nervů, no ale nakonec se mi povedlo trošku jí domluvit. Můj postup jak se mi povedlo ji zprovoznit je:

Natlakovat vzduchem nádobu ventilem ze zadní strany pod plastovou krytkou.

Nalít vodu do nasávací hadice až po okraj.

Nalít vodu do filtru před čerpadlem.

Nalít vodu do čerpadla a poté hned spustit a nechat minutku běžet.

Pokud máte všechno řádně dotažené a utěsněné tak pojede, já jsem měl drobnou netěsnost na nasávání a to stačilo k tomu, aby to vodu nevytáhlo.

Jinak máte pravdu že návod k výrobku stojí za starou belu, našel jsme na netu k podobnému typu od jiného výrobce.

Zkuste a uvidíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.155 (?), 1.8.2010 15:10

Tak otloukání o pult se odkládá. Během víkendu bylo víc času, takže vodárnička putovala na stůl k přetěsnění a prohlídce. Kromě rozpovolovaných šroubení jsem našel vyštípnutý okraj sacího nátrubku. Tahat se s vodárnou na reklamaci se mi nechtělo, pomohlo 1" prodloužení, zatěsněné za závit teflonovou páskou. Už zavlažuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.253 (?), 6.8.2010 15:05

A jen se zeptám, taky vám spíná čerpadlo a tlakuje nádobu i když nezalíváte? Mě přijde, že voda padá zpátky do studny, protože žádný únik nikde není vidět a ikdyž mám na konci sací hadice ventil, tak přesto čerpadlo co hodinu spíná a tlakuje.

 

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika