Účinnost domácí vodárny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 153.9 (?) 
30.3.2013 23:58

Dobrý den, mám takový kacířský návrh: vykašlete se na expanzní nádobu.

Po několika letech (cca 15) provozu domácí vodárny s expanzní nádobou jsem při rekonstrukci vypustil nádobu úplně. Koupil jsem Brio 2000 a je to OK s tím, že jsme si zvykli, že voda po otevření kohoutku teče naplno s určitým krátkým zpožděním (cca 1s, až sepne čerpadlo). Ale pak jede čerpadlo naplno a tlak vody je stále stejný, nekolísá. Kolísání tlaku vody nám vadilo hlavně při sprchování, kdy se s tlakem vody měnila i teplota vody ze sprchy.

Dneska bych šel asi do řídicí jednotky Sirio, pokud jsem to pochopil dobře, měl by tam být frekvenční měnič. Ale cenový rozdíl je výrazný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 176.91 (?), 31.3.2013 12:30

To Brio 2000 by se mi líbilo, kdyby šlo na třífázové čerpadlo.Stejně ale si nedovedu představit že si točím vodu na umytí rukou a sepne čerpadlo.Myslím to moje kde elektromotor je konstrukce z dob dávných.Určitě je snaší se naučit udržovat ve vodárně vzduchový polštář.Jak s vakem, tak bez něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 31.3.2013 14:25

Na třífáz byste musel s Briem asi přes stykač. Sirio ale už je i na třífázová čerpadla.

Předtím jsme měli malou expanzku a čerpadlo na jedno puštění vody seplo několikrát, řekl bych, že s Briem je to k čerpadlu šetrnější.Vnávodu k němu doporučují malou expanzku (2 litry), ale jde to i bez ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika