Rezavá voda ve studni



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?)
1.6.2012 15:13

A máte tu vodu rezavou hned nebo až ji napustíte např. do konve, což je i můj případ, stejně tak se na povrchu objevuje "mastný" povlak. Vyčerpám vodu do barelu a ona za pár hodin zrezaví, po dvou až třech dnech se vyčistí a rez se usadí na dně. Zalívám s ní normálně ale vše na co přijde je rezavé, stříkací pistole, plachta na foliáku, PVC folie pod rajčaty, chodníky, obrubníky, když špricnu na bílou netkanou textilii tak po uschnutí už bílá není, na černé to není vidět. Voda i poněkud zapáchá ale za těch dvacet let jsem žádný průjem neměl, nepiji ji ale nornálně si v ní umývám jahody, ovoce, zeleninu kterou konzumuji, do záchodu nebo umyvadla bych ji nepustil, tam by nepomohla ani DUK DUK kachna na vodní kámen.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Michi - (1) - 36.6 (?), 1.6.2012 14:46, zobrazeno: 10334x

Dobrý den, poraďte prosím někdo. Jsem začínající zahradnice. Před 3 lety jsme si zřídili u domku studnu. Měli jsme velké plány, že budeme vodu používat na splachování WC a na zalévání na zahradě. Bohužel jsme zatím zůstali pouze u těch velkých plánů, protože voda ve studni je neustále rezavá a na povrchu jsou mastné skvrny. Už ani nevím kolikrát jsme ji čistili a vyčerpávali. Na zalévání trávníku jí používáme. Používám jí i na zalévání užitkové zahrady, ale dělám si starosti. Nevím zda touhle vodou můžu zalévat zeleninu a ovoce. A jestli to není spíše na škodu. Splachování WC jsme zatím zavrhli. A taky bych chtěla požádát, zda nevíte jak se toho zbavit. Jak si tu studnu už konečně vyčistit. Zkoušíme to savem, vápnem a nic frown

Děkuji za reakce.

Michi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 1.6.2012 15:13

A máte tu vodu rezavou hned nebo až ji napustíte např. do konve, což je i můj případ, stejně tak se na povrchu objevuje "mastný" povlak. Vyčerpám vodu do barelu a ona za pár hodin zrezaví, po dvou až třech dnech se vyčistí a rez se usadí na dně. Zalívám s ní normálně ale vše na co přijde je rezavé, stříkací pistole, plachta na foliáku, PVC folie pod rajčaty, chodníky, obrubníky, když špricnu na bílou netkanou textilii tak po uschnutí už bílá není, na černé to není vidět. Voda i poněkud zapáchá ale za těch dvacet let jsem žádný průjem neměl, nepiji ji ale nornálně si v ní umývám jahody, ovoce, zeleninu kterou konzumuji, do záchodu nebo umyvadla bych ji nepustil, tam by nepomohla ani DUK DUK kachna na vodní kámen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 96.2 (?), 15.6.2012 20:00

Oba patrně nemáte schopnosti najít si odpověď sami.

Voda vám rezne, protože je vní vysoký obsah železa a mastné skvrny na hladině dělá mangan. Mimo vzhledu nemají oba kovy žádný zdravotní dopad a vyšší koncentrace obsahuje více jak polovina studní v Čechách.

Vše by vám napověděl rozbor vody.

Oba kovy se dají odstranit z vody pomocí vodárenského filtru s katexovou náplní, která se po určitém množství vody regeneruje solí nebo Manganistanem Draselným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika