Grundfos - tlakový spínač



host - 152.7 (?)
24.6.2008 21:19
jedna z možností je i opotřebené čerpadlo, které již není schopno dosáhnout vypínacího tlaku.Ucpaný přívod do tlakového spínače je taky jedna z mnoha možností... Z.M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 173.145 (?), 24.6.2008 18:55, zobrazeno: 14715x

Dobrý den,

přestal mi fungovat tlakový spínač Grunfos PC 22.Někdy zůstane seplí a čerpadlo neustále běží.Nemáte někdo zkušenost s touto závadou, zda se to dá nějak opravit nebo budu muset zakoupit nový spínač?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.188 (?), 24.6.2008 19:40

Tento konkrétní spínač jsem nikdy neviděl, ale principiálně mě napadá:

a) vzduchové bubliny v systému,

b) seřídit zapínací a hlavně vypínací tlak, uvnitř spínače by měly být příslušné stavěcí šrouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.7 (?), 24.6.2008 21:19
jedna z možností je i opotřebené čerpadlo, které již není schopno dosáhnout vypínacího tlaku.Ucpaný přívod do tlakového spínače je taky jedna z mnoha možností... Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.1 (?), 6.10.2008 14:59

Rozobrať tlakový spínač, očistiť kontakty, po zmontovaní utesniť všetky spoje proti vniknutiu vlkosti (napr.sanitárnym silikónom)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.28 (?), 11.5.2009 0:57

Dobrý den, hledám levný tlakový spínač na zahradní čerpadlo a zaujal mě tento: HYDRO SKD 1. Nemáte s ním někdo zkušenosti? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.82 (?), 12.5.2009 18:15

Hydro SKD není tlakový spínač (ten koupíte běžně za 300 Kč) ale presostat pro automatické zapínaní a vypínání čerpadla při odběru vody. Výhodou je udržení konstatního tlaku na výstupu v závislosti na odebíraném množství vody a hlídání běhu naprázdno. Nevýhodou je to, že běhá při jakémkoliv i malém odběru vody s docela dlouhým doběhem (asi 15 vteřin), než vypne, takže čerpadlo naběhá více provozních hodin než standardní vodárna s tlak. nádobou, a dost mizerná kvalita výrobku. Budete rád, když tahle čínská kopie za 1.300,- Kč vydrží deklarovanou 3-letou záruku. Proto mám raději místo těchto automatů léty ověřenou malou vodárnu s tlak. nádobou.(5 litrů). Běhá už 8 let bez problémů a věřím, že ještě běhat bude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.28 (?), 14.5.2009 18:38

Děkuji za odpověď. Mohl by jste mi napsat jaký konkrétně tlakový spínač by pro tlakové ponorné čerpadlo byl vhodný? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.82 (?), 12.5.2009 18:24

Budete muset koupit nový. Neustálým přesouváním klapky ve spínači při zapínání a vypínání došlo k vydření vodících pouzder,(jak by ne, když je vše z plastu) takže klapka zůstává viset. To je běžná provozní závada těchto presostatů, o které se běžně nemluví. (hlavně ne v prodejnách) Servisy vědí své... Ale hlavně se to neopravuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika