Čerpadlo pro domovní jímku



host - 58.59 (?) 
23.5.2010 0:47, zobrazeno: 8828x

Dobrý den.

Prosím o radu ohledně výběru čerpadla. Potřebuji náhradu za dnes odešlé ponorné čerpadlo pro občasné vyčerpávání relativně čisté vody z domovní jímky. Jímka má objem asi 500l, dopravní výška je 2,5m, čerpat se bude do beztlakové kanalizace asi 1x za 14 dní. Jde mi o to, jaký typ vybrat. Stačí plastové nebo raději nerez? Vybral jsem tři typy, Gude 7500 I (1100 Kč) , AL-KO SPV 15000 INOX (2600 Kč) a Wilo TM 32/7 (2300 Kč). Ještě jsem se koukal třeba na Grundfos KP150, ale tam je cena trochu někde jinde (skoro dvojnásobek oproti Wilu).

Nemáte někdo zkušenosti s výše popsanými typy, případně jaké čerpadlo používáte pro podobné účely?

Nemám to pro sebe, tak bych nerad šlápl úplně vedle.

Děkuji za Vaše názory.

Petr Filipi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 32.18 (?), 15.9.2010 13:07

Dobrý den, máme koupené čerpadlo Gude 8500 a čerpáme asi 2 roky 1x za 14 dní zatím funguje bez problémů cena okolo 1400Kč   J.Novák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.38 (?), 15.9.2010 21:09

Čerpám vodu ze sklepa a z jímky a po několika poruchách čerpadel v cenové hladině 800 - 1500 Kč, ať plastové či nerezové provedení jsem koupil čerpadlo WQ 180F a nyní jsem hodně dlouho bez problému. Rozdíl je v tom, že levná čerpadla/ neb olehce předražená značková/ mají motor a vodní prostor oddělen pouze guferem, které za čas propustí nějakou vodu do motoru a nastane problém. Čerpadlo WQ má tyto prostory navíc odděleny jednou olejovou náplní, která zvýší odolnost proti průniku vody do motoru a navíc je zde funkční tepelná ochrana. Je sice mírně dražší /něco málo přes 2000 Kč/ ale... a to bych se o levných věcech opakoval. Pokud čerpadlo po použití vyjmete zvody, asi bych volil levnější variantu, pokud je čerpadlo trvale ve vodě volil bych kvalitnější řešení.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.7 (?), 9.8.2011 15:14

Zdravím, mám podobně zařízený přepad z jímky a řešil jsem stejný problém. Nakonec se jako nejlepší řešení osvědčilo obyčejné čerpadlo na znečištěnou vodu s plovákovým spínáním. V akci jej koupíte maximálně za 700,- Kč. Vydrží vám v jímce bez jakéhokoliv dohledu 2 až 3 roky, čerpání zajistí plovák a vy máte klid. Na to, že vám čerpadlo dosloužilo, přijdete jednoduše - zasekne se a vyhodí jistič. Takže vezmete náhradní, které jste preventivně koupil v PennyMarketu v akci za 450 a máte zase nejméně dva roky klid...    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.221 (?), 12.8.2011 19:48

Ano, stejný způsob volí i moji sousedé - chalupáři. Čas od času vypouští jímku do kanalizace, která vede do potůčku. Žel, jejich hovínka vyvěrají v těsné blízkosti studny, kterážto je jediným zdrojem vody pro moji nemovitost. Tak bych prosil, podívejte se, kde vaše odpadní vody vyvěrají. Vy máte po starosti, ale druhému zkomplikujete nejen život.. Nebo je to tady o vzájemné ignoranci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.63 (?), 25.10.2011 21:09

To máte v celku blbý, když máte studnu hned vedle jakési kanalizace.(trativodu)Běžná praxe na malých vesnicích.Například v Jizerských horách v osadě Smržovka mezi domky teče zurčící potůček.V kamenem dlážděném korytu bublá čistá, pramenitá horská voda a v ní...? Výkaly! Jak cep.A ve večerních hodinách když se setmí, domácnosti po proudu v přesných časových intervalech otvírají stavidla svých přepadů a jímek a většinu obsahu vypouští do potůčku.Ráno je vše v pořádku a jediné, co připomíná večerní řádění je zaseklý toal.papír o kámen, nebo zaklíněný exkrement v dláždění.Sám bydlím na malé vísce a dobrá rada zní: Zvykejte si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.33 (?), 7.11.2011 17:57

To jste na tom ještě relativně "dobře ", víte kde vyvěrá a se sousedy můžete snad diskutovat. Já mám na chalupě problém- děs- generace nebyla voda, až renomovaná firma našla, že snad. Když vyvrtali cca 20 m  - v o d a! A jaká! Parametry kojenecké.: To se nelíbilo sousedovi v kopci. Při vodoprávním řízení se dožadoval vědět přesně, kudy pramen vede. Pak tajně vykopal do směru pramene z kopce rygol cca 30m, jak si s tím dal práci, a tam co týden vypouští žumpu.Nejsme tam přes týden, tak si dělá co chce, když jsem tam náhodně v týdnu dojel a viděl, mohla mě rodina křísit. Vrt s příslušenstvím stál 80.000 Kč.Policie, úředníci, hygiena, nikdo s tím nechce nic mít.A pak že vydalo M. životního prostředí ČR materiál Státní politika životního prostředí (je na netu),když ji ti, co mají, nedodržují, aby ještě postižený úředníky vyučoval. V jakémže to tedy žijeme státě? Všichni, co tuto diskuzi čtou a takto i tyto řádky - varuji, musíte se bránit, nebýt laxní a ve shonu života nemávat rukou. Až časem prosákne do podzemních pramenů tisíce let tvořených, co budete mít za vodu , a navždy?Je třeba myslet dopředu a zabránit v jednání takovým vandalům, co myslí stylem- soused má velké prase, tak ať mu chcípne... a nemyslí na další generace, co jim po nás zůstane.Zhuntované rozkradením stání hospodářství, vydrancované i tak chudé nerostné bohatství a místo čistých podzemních vod podzemní potoky fekálií a jedů? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika