Čerpadlo do kopané studny 9m



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 53.1 (?)
12.3.2012 18:00

U sacích čerpadel je častým problémem, když pominu hlučnost, jejich zavzdušňování (odvzdušňování). V poslední době je dost problém i s kvalitou sacích košů.To celé bývá umocněno použitím pouze coulového průměru sacího potrubí. SVA jsou ještě relativně použitelná čerpadla (za podmínky drobné časté údržby). U "domácích vodáren" z hobbymarketů je to ale horší.

Navíc sací čerpadla je dobré používat v případech, kdy rozdíl výšky mezi čerpadlem a hladinou vody není větší než 6 metrů. Já vím, že jsou případy, kdy to funguje na větší rozdíl, ale to jsou šťastné vyjímky. Údaje na čerpadlech se týkají laboratorních podmínek, nikoli reality. Dávat proto sací čerpadlo do 9 metrů hluboké studny je blbost.

Ponorné vodárny už vyrábí několik výrobců (je o ně nebývalý zájem). Když zadáte "ponorná vodárna" do vyhledávače, jistě Vám nějaká vypadne. Např. fy. DAB, pod kterou toto dodává fy. Grundfos.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 43.253 (?), 8.3.2012 13:12

U čerpadla je mi jedno, jak čerpá.  Hlavně, když vyčerpá. Máme také novodobý malyš a po x letech funguje, i přesto, že je postaven na méně používané technice.

Dostalo se mi doporučení v obchodě, abych sáhnul do cenové kategorie 8 a více tis.Kč pro hlavní čerpadlo. Je to sice hodně peněz, ale podle doporučení, ta čerpadla vydrží léta a to je mým cílem.

Ponornou vodárnu neznám. Nějaký odkaz nebo název by byl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 53.1 (?), 12.3.2012 18:00

U sacích čerpadel je častým problémem, když pominu hlučnost, jejich zavzdušňování (odvzdušňování). V poslední době je dost problém i s kvalitou sacích košů.To celé bývá umocněno použitím pouze coulového průměru sacího potrubí. SVA jsou ještě relativně použitelná čerpadla (za podmínky drobné časté údržby). U "domácích vodáren" z hobbymarketů je to ale horší.

Navíc sací čerpadla je dobré používat v případech, kdy rozdíl výšky mezi čerpadlem a hladinou vody není větší než 6 metrů. Já vím, že jsou případy, kdy to funguje na větší rozdíl, ale to jsou šťastné vyjímky. Údaje na čerpadlech se týkají laboratorních podmínek, nikoli reality. Dávat proto sací čerpadlo do 9 metrů hluboké studny je blbost.

Ponorné vodárny už vyrábí několik výrobců (je o ně nebývalý zájem). Když zadáte "ponorná vodárna" do vyhledávače, jistě Vám nějaká vypadne. Např. fy. DAB, pod kterou toto dodává fy. Grundfos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.253 (?), 16.3.2012 10:57

Děkuji za podnětnou diskuzi. Mám hrubou představu o tom, jak dál pokračovat, aby voda tekla, jak má.

Zůstanu u tradičního výtlačného čerpadla a pořídím vyšší stupeň kvality. Tentokráte se budu řídit doporučením vícero, na sobě nezávislých,  prodejců a cenou, protože detailům nerozumím. Jsem pouhý uživatel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika