Beztlakova kvapkova zavlaha - casovac



host - 180.242 (?) 
23.2.2011 16:15, zobrazeno: 30280x

Dobry den, uvazujem nad kupou kvapkovej zavlahy Family Drip. System bude pripojeny na nadobu s vodou s vyskou max. 2 metre. Prietok kvapkovaca je 0.65 l/hod.

Myslim, ze je zbytocne aby rastliny boli zalievane non stop. Je potrebne pre takyto system teda pouzivat casovac? Ak ano, ktory je najvodnejsi?

Dakujem
Tomas

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.133 (?), 23.2.2011 19:45

Je vhodne zavlazovat v noci nad ranom. Casovac vam otvori a zatvori ventil. Vhodny bude akykolvek, ktory si rozumie s danym ventilom. Zavisi, kolko nezavislych vetvi budete mat na zavlahu. Ci casovac bude kryty pod nejakou strechou, alebo nie... atd atd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 23.2.2011 20:04
Zadejte do vyhledávače Google ventily RAIN a ventily RAIN EVO.První je ventil, EVO je programátor na baterie 2x9 V.Baterie vydrží celou sezonu.Je to profesionální zařízení a podle toho i stojí.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
AndreSKa1976 - (1) - 36.60 (?), 10.6.2012 13:17

Dobrý deň,

naozaj je zbytočné zalievať nonstop. My sme závlahu vyriešili takto: dažďovú vodu chytáme do 1000l IBC kontajneru, na ventil sme zapojili hodiny s guľovým ventilom Gardena T1030. (tie fungujú už od tlaku nula barov a baterky v hodinách vydržia sezónu).

Časovač sme nastavili na zavlažovanie na ráno a večer na 1/2hodinku. (pri letných horúcich dnoch čas zalievania upravujeme podľa potreby)

Tento systém používáme 2roky, máme ho rozvedený na 3vetve (skleník-vzdialený od nádrže 20m plus závlaha má 15m, rajčiny okolo plotu-závlaha má 30m a ostatné záhony tiež 30m) a funguje to na jednotku.

Celkom máme 30trysiek plus 60m kvapkacej hadice. (takže nie sme žiadny extra veľký pestovatelia-chodíme normálne do práce a záhradu máme len pre radosť :)

Pri dlhšom období sucha musíme do nádrže čerpadlom dopustiť vodu zo studne, inak je tento systém úplne bezobslužný.

Minulý rok sme čerpadlom dopúšťali vodu 2krát, inak nám priebežne zapršalo a voda odvedená zo strechy nám krásne plnila nádrž :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.230 (?), 13.6.2012 20:05

Ahoj, minulý rok som si aj ja robil kvapôčkovú závlahu do skleníka. Po odskúšaní ventlu GARDENA WT 1030, ktorý by mal mať podľa predajcu pracovný tlak od 0 do 12 barov a ventilu "už neviem meno výrobcu" som nakoniec kúpil výrobok od firmy CLABER typ 8493. Zalievam denne cca 50 min. a stači to. Na polievanie mám 1/2 "  plastovu hadicu s kvapkačmi 30 cm od seba. Celková dĺžka hadice s kvapkačmi je 30 metrov. Nadrž mam 1000 l IBC kontajner. Kedže nemám nablízku strechu, vodu ťahám zo studne vziadelnej cca 35 metrov čerpadlom raz do týždňa.

Skleník mame v dedinke vzialenej od mesta 8 km. Preto tento systém.  Zatiaľ postačuje.

zalievanie
zalievanie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika