Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Už jsem to vyřešil takto, ve zkratce:

- klasické velké ponorné čerpadlo
- tlustá 1" hadice desetimetrová, na konci hadice záslepka
- spojka/šroubení pro propojení čerpadla s hadicí
- navrtat hadici
- zásobníky na vodu zakrýt záclonou a na nátokovou rouru taktéž gumičkou připnout kousek záclony, tím se zajistí že se otvory v hadici neucpou nečistotami (bez této filtrace se to ucpává a musí se každou chvíli párátkem zprůchodnit).
- pokud máte více nádob na vodu, tak spojit hadičkami a tím se bude hladina ve všech vyrovnávat
- chtěl jsem závlahu spínat i mimo domov, tak jsem koupil wifi zásuvku

Podrobně:

Vyřešil jsem to tak, že jsem použil stávající obyčejné ponorné čerpadlo (něco jako AL-KO SUB 8004)

plastovou hadici typu 1" (1 palec) o délce 10 metrů za 500Kč

Hadici jsem připojil k čerpadlu odpovídajícím šroubením (nevím jak se přesně tomu říká, měřil jsem závity na čerpadle a pak v obchodě závity na nabízených šroubení (redukcích)

Dále jsem potřeboval na konci do hadice nacpat nějakou záslepku, ten tlak který čerpadlo vyvine (hlavně prvotní náraz vody je dost silný) - použil jsem mosaznou záslepku kterou už jsem měl doma, plastová by mohla držet i lépe.

hadici jsem ke šroubení a záslepce pořádně přitáhnul pomocí kovové "svorky".

hadici jsem navrtal vtáky o průměru asi 1-2mm (dobré je začít asi menším průměrem jako např. 1mm a pokud by to bylo málo tak zvětšit)

čerpadlo jsem připojil přes wifi zásuvku Emos g-homa, ke keré byl i český návod a umožňuje sepnout el. spotřebič (zde čerpadlo) odkudkoliv na světě kde mám android dotykový telefon a internet v mobilu. Minimální sepnutí je asi několik sekund, já spínám asi na půl minuty a zaleje se dobře.

ponorné čerpadlo musí nasávat vodu bez nečistot aby se díry v hadici neucpávaly, proto jsem natáhl přes nádoby záclonu a přes okapovou rouru dole kus záclony. funguje to dobře, jen musím občas zkontrolovat že se do přečerpávacích hadiček mezi nádobami s vodou nedostal vzduch a nepřestaly vyrovnávat hladinu mezi nádobami.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika