Kde koupím kvalitní růže na kolínsku?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 142.34 (?) 
16.1.2015 16:45

Tak je půlka ledna a já jsem pátrala. Hledala jsem ty, kterékvetou opakovaně a něco vydrží. Rozhodla jsem se pro Pelcovy.

Ze sadových růží jsem do prvního kola vybrala těchto devět: Alexander MacKenzie, Apple Jack, Carefree Beauty, Colette, First Lady, Louis Jolliet, Prairie Joy, Rosenstadt Freising a The Mayflower

A pnoucí: Amadeus, Aloha, Camelot, Compassion, John Davis, Laguna, William Booth.

A prosím o komentáře, pokud je máte, jak si vedou. Při porovnávání jsem našla různé neshody v hodnocení odolnosti proti nemocem a mrazu. Věčné a nehynoucí díky za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.16 (?), 16.1.2015 17:40

Z uvedených mám jen Compassion. U nás ale dělá jen vyšší keř (tak 1,70m), vyšší jsem ji neviděla (máme ji v okolí 3). Odolná, nenáročná, dobře se chytá i z řízků, rychle roste a hodně i opakovaně kvete.        Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 142.34 (?), 16.1.2015 19:41

Bezva, díky. Dávám ji do popředí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 181.142 (?), 12.7.2016 13:21

Zdravím, po roce a půl od založení tohoto tématu stále (kvokámsmiley) vybírám vhodné růže do předzahrádky. Letitá červeně kvetoucí krasavice už není, dostala to na komoru v roce 2012, kdy mrazy poničily mnoho růží a už se nevzpamatovala. Nicméně mám vyhlídnuté čtyři řekla bych lahůdky, ale nevím, jak je co nejdřív získat. A proto prosím a ptám se, zda má někdo informace o růžích šlechtitele L.P. Lempického z Ukrajiny. Zatím vím jen to, že dvě z nich má v sortimentu pan Šíp. Jsou to červené a voňavé Zorja Mičurina, která bohužel kvete jen jednou a Rosa Ševčenko. Ještě existuje růžová Lesja Ukrajinka (je v Chotobuzi) a pnocí růžová Moja Mečta. Tu jsem nikde u nás po internetu neobjevila. Budu vděčna za každý postřeh, páč je chci všecky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika