Zatravňovací panely



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
26.5.2017 7:42

Mám stejné zatravňovací tvárnice. Jsou jen na dopoledním slunci. Tráva pořádně nenarostla ani po 17 letech. V deštivém období se to na chvíli zazelená, ale přes léto je to pořád spálené. Pod tvárnicemi ale mám 0,5 metru vrstvu štěrků. Na povrchu zhutněného štěrku je položena geotextilie a tvárnice jsou položeny na ní. Hlína je jen v mezerách mezi tvárnicemi. Pokud to má někdo jinak a často přes sezónu zalévá, může to být pro trávu příznivější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 254.19 (?), 25.5.2017 8:00, zobrazeno: 3841x

Mám problém se zatravňovacími panely. Tráva zasetá do čtvercových mezer vysychá i když ji zalévám 2xdenně. Jiný plevel vydrží být zelený déle. Nemá někdo prosím typ, co použít místo trávy, aby to bylo odolnější proti vysychání?

zatravňovací panely
zatravňovací panely
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 25.5.2017 9:09

Vysycha a bude vsecko vysychat. Beton vypije vsecku vlahu, navic se na slunci rozpali a prehriva okolni pudu.

Muzete je nahradit plastovymi, nebo diry vysypat stercikem a nepestovat tam nic.

Ja mym stenu z betonovych violek a kazdy vertikal ma svuj mikrodrip. Tam kde se hadicka dotyka betonu ze na ferovku roztavi. Menim ji kazdy rok, musim neco vymyslet aby prazila. Tak vysoka je teplota betonu na slunci.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.19 (?), 25.5.2017 19:59

Tak asi není jiné řešení, než to že tam dám umělý trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.16 (?), 26.5.2017 6:22

Mám stejné zatravňovací dlaždice. Na přímém slunci jsou do 17 hod. Poprvé mi rovněž tráva usychala. Nový osev a to travní směsí z hobymarketu a následně pravidelné zalévání zpočátku i 3 x denně dle počasí. Jednalo se spíše o ochlazení rozehřátého betonu.V současnosti je to již 3 rok hustě zelené, dlaždice skoro nejsou vidět a zavlažuji příležitostně po delším odbobí bez deště.      Luboš Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.19 (?), 26.5.2017 7:35

Pokud se tráva nechá růst tak, že nejsou vidět skoro dlaždice, věřím že to funguje. Ale jakmile trávu nakrátko posekám, nefunguje to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 26.5.2017 7:42

Mám stejné zatravňovací tvárnice. Jsou jen na dopoledním slunci. Tráva pořádně nenarostla ani po 17 letech. V deštivém období se to na chvíli zazelená, ale přes léto je to pořád spálené. Pod tvárnicemi ale mám 0,5 metru vrstvu štěrků. Na povrchu zhutněného štěrku je položena geotextilie a tvárnice jsou položeny na ní. Hlína je jen v mezerách mezi tvárnicemi. Pokud to má někdo jinak a často přes sezónu zalévá, může to být pro trávu příznivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 205.204 (?), 26.5.2017 10:46

A ten strk je prave ten vas problem. Aj keby tam tvarnice neboli, tak sa tam trave nebude darit, kapilaritou si trava ziadnu vodu z vacsich hlbok neziska. Dostupna je iba voda v tom malom kusku pody medzi tvarnicami, ktorej zaosba, ako vidite je dostacujuca mozno tak na jeden/dva dni.

Ja mam identicke betonove tvarnice ako v prvom prispevku, som pri Trnave, kde byva dost teplo a trava je pekna - tvarnice vidno az pri blizsom pohlade. Polievanie ako obycajny travnik, podla pocasia nie castejsie ako raz za tyzden pocas najvacsich horucav. Podklad je povodna poda za sucha udusana zabou (vibracnou doskou). Bez vyjazdenych kolaji to udrzi aj mensie polnohospodarske mechanizmy okolo 3-4 ton, osobne auto uplne bez problemov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 26.5.2017 13:08

To je pravda, ale právě kvůli tomu štěrku se tvárnice používají (povrch meliorované plochy). Před tím tam vždy po dešti byla bažina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika