Výsev trávníku - je už pozdě?



host - 10.34 (?)
3.10.2006 10:50
Dobrý den paní Dano. Jsem ten Stanislaw, takže to zopakuji. Skutečně je možné výsev travního semene takto pozdě, jak jsem uváděl. Ovšem za předpokladu, že na osetou plochu nebudete již dál vstupovat, protože to travní osivo zpravidla vyklíčí až na jaře, ale naprosto dokonale. Travní osivo přes zimu vlivem srážek nabobtná a na jaře spontáně vyklíčí. Je ale zřejmé, že pokud na té vyseté ploše nebudete mít ještě trávník, tak na ni není radno vstupovat, protože by se chůzí poškodila, jelikož je půda mokrá a snadno se do ní dělají šlápoty. Tento způsob výsevu mám osobně vyzkoušený s maximální spokojeností. Jen tak okrajově, dá se takto na podzim  vysévat třeba i mrkev a petržel a další zeleniny. Co se týká září, klidně vysévejte, zrovna včera jsem tak dělal u jedněch manželů, kterým jsem projektoval zahradu. Pohodu přeje Stanislaw:-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 30.214 (?), 3.10.2006 10:01, zobrazeno: 6833x
Nyní je začátek října, pěkné počasí, teplá půda. Někde ve zdejších příspěvcích, jsem četla (doporučoval p. Stanislaw, bohužel to nemůžu zpětně najít), že je možno výsev trávníku uskutečnit ještě do listopadu. Znamená to, že v tomto případě pak je počítáno, že se vzešlá tráva už do zimy neposeče ? Mám tedy spěchat, nebo počkat fakt až na ten listopad? Všechny příručky hovoří maximálně o září. Možná, že jsem to už prošvihla a budu muset počkat do jara. Děkuji za rady. Dana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.34 (?), 3.10.2006 10:50
Dobrý den paní Dano. Jsem ten Stanislaw, takže to zopakuji. Skutečně je možné výsev travního semene takto pozdě, jak jsem uváděl. Ovšem za předpokladu, že na osetou plochu nebudete již dál vstupovat, protože to travní osivo zpravidla vyklíčí až na jaře, ale naprosto dokonale. Travní osivo přes zimu vlivem srážek nabobtná a na jaře spontáně vyklíčí. Je ale zřejmé, že pokud na té vyseté ploše nebudete mít ještě trávník, tak na ni není radno vstupovat, protože by se chůzí poškodila, jelikož je půda mokrá a snadno se do ní dělají šlápoty. Tento způsob výsevu mám osobně vyzkoušený s maximální spokojeností. Jen tak okrajově, dá se takto na podzim  vysévat třeba i mrkev a petržel a další zeleniny. Co se týká září, klidně vysévejte, zrovna včera jsem tak dělal u jedněch manželů, kterým jsem projektoval zahradu. Pohodu přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.128 (?), 23.10.2006 21:59

pozde neni, my vysevali v listopadu, byla tepla zima, travnik jeste vzesel, na pohled je prijemnejsi nez hlina, bylo to ridke - rozhodne nevstupovat.  Na jare pak velmi rychle poporostl a prvni sekani jsem meli myslim na konci dubna a uz prvni rok krasne zkoustl. Prvni stebla travniku vyrostou uz behem cca 5ti dni, a za deset dnu uz to na pohled vypada.zelene. Urcite to udelejte, budete mit celou zimu co pozorovat a na co se tesit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika