Trávník založený na podzim



vrbas.cz - (8) - 190.65 (?)
2.3.2009 1:32

Pardon, ale nesouhlasím. Je to mladý trávník na to, aby se vertikutoval, proto vertikutaci zásadně nedoporučuji. Před dosetím bych doporučil maximálně slabě trávník prohrábnout nejakymi dratenymi hráběmi, ale jen slabě. Počkejte, až povrch obeschne a tráva začne malinko zelenat, poté je správná doba na prohrabnutí, dosetí a pohnojení. R.Učík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 7.226 (?), 26.2.2009 13:13, zobrazeno: 5100x

Ahoj

Chtěl jsem se zeptat jak mám na jaře začít pečovat o trávník který jsem založil na podzim (září) a již jsem ho stačil asi 3x posekat.Jinak jsem mu žádnou jinou péči kromě zalívání nevěnoval.

Bude určitě potřebovat dosít, ale jde mi hlavně o to jestli už budu moc na jaře použít vertikutátor a popřípadě v jakém pořadí jestli např.nejdřív posekat, vertikuovat dosít zapískovat a pohnojit nebo co bude nejlepší?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 26.2.2009 13:20

Trávník posekejte, pohnojte a počkejte až se takříkajíc "rozjede" (konec května? Pokud se zi ma neprotáhne), pak proveďte vertikutaci, dosití a zapískování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrbas.cz - (8) - 190.65 (?), 2.3.2009 1:32

Pardon, ale nesouhlasím. Je to mladý trávník na to, aby se vertikutoval, proto vertikutaci zásadně nedoporučuji. Před dosetím bych doporučil maximálně slabě trávník prohrábnout nejakymi dratenymi hráběmi, ale jen slabě. Počkejte, až povrch obeschne a tráva začne malinko zelenat, poté je správná doba na prohrabnutí, dosetí a pohnojení. R.Učík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.23 (?), 9.3.2009 8:00

My sme tiež vysievali trávnik na jeseň v novembri (listopad) pekne vyšiel ešte sme ho nekosili. Ale vyšlo aj veľa buriny a sú miesta kde treba dosiať trávu. Chcem sa opýtať aký je ďaľší postup, čo s tým všetkým robiť? Tráva má asi 3 cm, zatiaľ je taká slabučká, (na kosenie ešte nevyzerá). Netreba prvé tu burinu v tráve postriekať, alebo prvé dosiať trávu? A kedy pieskovať.  Aby sme niečo nepokazili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.23 (?), 30.3.2009 8:22

Prosím poraďte k predchadzajúcemu príspevku.  Ozaj a netreba ho najprv pohnojiť. A kedy treba začať trávu kosiť, a na akú výšku pokosiť? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika