Půlka trávníku je světle hnědá, druhá zelená. Normálka?



host - 178.197 (?) 
19.12.2007 19:30, zobrazeno: 5408x
Dobrý den, letos pozdě na jaře jsem vysel nový trváník. Chvíli mi trvalo, než jsem metodou pokus-omyl došel na to, že bez hnojení to v mé zemině (velký podíl jílu) nepůjde. Na konci léta jsem trávník dostal do krésné podoby, v září jsem ho naposled pohnojil hnojivem s vyšším podílem draslíku. Začátkem zimy (po té, co roztál první sníh) jsem na něm našel učebnicovou plíseň sněžnou a plošně jej ošetřil přípravkem Heritage. Dnes jsem si zahradu prošel a lehce se vyděsil - část trávníku vypadá krásně, zelený drn, druhá část ale vypadá dost děsivě - hnědá, jakoby uschlá tráva. Ta hnědší část je dál od domu, evidentně hůře chráněná proti povětrnostním vlivům. Včera u nás bylo mínus sedm. Jelikož je to moje první zima s trávníkem, tak nevím, zda je to normální anebo zda je část trávy nějak výrazně poškozená. Jakpak vypadá takový šlechtěný trávník u vás? Díky za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.8 (?), 19.12.2007 20:12

Neuvedl jste, jakou travní směs jste použil - tedy jaké bylo její složení. Různé druhy trav ve směsi reagují různě, navíc některé odrůdy trav dovezené z  "trávníkářských velmocí" (Nizozemí, Británie) vyžadují přímořské klima a nemusí snášet naši zimu se sněhem nebo holomrazy. Teď už asi jen musíte počkat, jak to dopadne, a v případě neúspěchu začít na jaře znovu a lépe - tedy  správnou volbou směsi přesně pro vaše podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.197 (?), 19.12.2007 21:37
Pardon - použil jsem "parkovou směs exlusive" od dodavatele "Rožnovská travní", takže hlavně jílek vytrvalý, kostřava červená a poháňka hřebenitá. Mám zatravněno asi 2000m2, tenhle problém pozoruji jen na severní straně nejdále od domu. Velmi podobně se trávník chová i na jižní straně na místech, kde nebyl pohnojen podzimním hnojivem. Jen jsem se chtěl ubezpečit, že teď s tím už nelze nic udělat, jen čekat na jaro. Rád bych se použil z případných chyb: Mohl jsem to spálit tím Heritaga?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.8 (?), 19.12.2007 23:07

Tak uvidíte na jaře. Obecně ve směsích jílek vytrvalý je takový sprinter s rychlým startem, zajišťuje, že se vám trávník bude pěkně zelenat již brzy po založení. Ale je značně náchylný k plísni sněžné a časem z trávníku poněkud ustoupí - uvolní místo vytrvalcům, jako je kostřava červená a další. Ten postřik snad nevadil, pokud jste se nějak zásadně neodchýlil od návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 20.12.2007 7:33

Já mám na zahradě asi 5 roků  "hřišťovou směs" a jsem spokojený. Nejhustší trávník je tam, kde se nejvíc chodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika