Odhalilo to časté mulčování



host - 158.118 (?)
14.6.2010 12:37

Odrůda Aurea by měla i výrazně žluté olistění (nejen květy).

Toto je základní druh, vcelku běžný a rozmnožující se jak samovýsevem, tak zakořeňovýním výhonů a plošným rozrůstáním.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 40.169 (?), 14.6.2010 12:13, zobrazeno: 4760x

Dřív se sad sekal 2až3x do roka křovinořezem. Letos však tento sad sekáme a mulčujeme motorovou sekačkou a často. Nikdy dříve jsem si nevšimla, co pokrývá dvě třetiny z 2600m2 mého sadu a skrývá se pod vysokou trávou. Do nyní neustále posekané zahrady se dá teď kdykoliv chodit. Právě jsem byla zkontrolovat jablůňky a jaké překvapení. Skoro celá zahrada je pokryta rozkvetlým kobercem jakési plazivé rostliny úplně připlácnuté k zemi, s kulatými lístky a žlutými kvítky.

Až letošní časté sekání a mulčování odhalilo tento koberec. Poradil by mi někdo, jak se tato kobercovka jmenuje?

Dříve tam asi také byla, ale ukryta pod vysokou trávou.
Dříve tam asi také byla, ale ukryta pod vysokou trávou.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.6.2010 12:16

zkuste sem dat foto, zatim me napada jen Lysimachia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 40.169 (?), 14.6.2010 12:31

Trefa, pane Mičurinče a vřelé díky za radu. Právě jsem díky Vám našla i tu přesnou varietu, je to Lysimachia nummularia "Aurea". Jak krásný mám teď koberec na skoro celé rozloze sadu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.118 (?), 14.6.2010 12:37

Odrůda Aurea by měla i výrazně žluté olistění (nejen květy).

Toto je základní druh, vcelku běžný a rozmnožující se jak samovýsevem, tak zakořeňovýním výhonů a plošným rozrůstáním.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 40.169 (?), 14.6.2010 12:52

Děkuji za upřesnění, máte pravdu, pane Josefe, listy žluté nejsou. Ale ten koberec je moc krásný i když to není nummularia Aurea.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika