Není pozdě založit trávník teď - říjen



host - 70.254 (?)
5.10.2008 2:46

Pokud lokalita není vyloženě drsná - mluvím všeobecně - a teploty tam nejdou přes mínus dvacet, tak bych neviděl problém v založení trávníku na podzim. Jistá rizika to sebou přináší, že pokud osivo začne klíčit a uhodí holomrazy, tak trávník pomrzne. Na druhou stranu podzimním výsevem dospějeme k tomu, že trávník bude lépe připravený na jaro a bude už více odolávat suššímu počasí. Nyní, když více prší je ideální doba, protože zasetý trávník nejlépe klíčí když je půda stále vlhká a zrovna nyní se o zálivku tolik starat není třeba. Chemie je vám celkem k ničemu, zejména proti vymrznutí trávníku, pokud vím, nic neexistuje. Já jsem kus plochy na naší zahradě oséval asi před týdnem a trávník už místy začíná klíčit. A kdyby přece jen trávník nevyrostl hned dokonale rovnoměrně, což se podaří málokdy, tak pak už je to to nejmenší vzít osivo a na jaře holá místa dosít. Nevím jestli má nějakou cenu zasahovat proti plevelům, to budete vidět sám jak na ploše porostou, ale přece jen více rostou na jaře než na podzim, takže podle mně to nebude třeba. Samozřejmě nyní již ani povyrostlý trávník před zimou nehnojte, zejména ne dusíkatými hnojivy. I když tato informace je bezpředmětná, protože na zelený pažit si budete muset dobré tři týdny až měsíc od výsevu počkat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jer - (2) - 80.67 (?), 4.10.2008 17:16, zobrazeno: 7420x

Dobrý den,

má prosím smysl založit trávník ještě nyní, na začátku října? Bylo by lepší podívat se po nějakém "podzimu lépe odolávajícímu semenu"? Jaká jsou rizika či nevýhody založení trávníku v této době? Je nutno "připravovat půdu" nějakou chemií, ať již proto, že plánujeme založit trávník pozdě nebo proto, abychom jej více bránili proti vymrznutí. Lokalita, kde plánujeme vysadit trávu: jižní svah, polosvah a rovina, asi 20 km severně od Brna - pomezí Vysočiny.

Děkuji mockrát za rady a komentáře - možná i k tomu, co je potřeba vědět a na co jsem se neuměl zeptat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.254 (?), 5.10.2008 2:46

Pokud lokalita není vyloženě drsná - mluvím všeobecně - a teploty tam nejdou přes mínus dvacet, tak bych neviděl problém v založení trávníku na podzim. Jistá rizika to sebou přináší, že pokud osivo začne klíčit a uhodí holomrazy, tak trávník pomrzne. Na druhou stranu podzimním výsevem dospějeme k tomu, že trávník bude lépe připravený na jaro a bude už více odolávat suššímu počasí. Nyní, když více prší je ideální doba, protože zasetý trávník nejlépe klíčí když je půda stále vlhká a zrovna nyní se o zálivku tolik starat není třeba. Chemie je vám celkem k ničemu, zejména proti vymrznutí trávníku, pokud vím, nic neexistuje. Já jsem kus plochy na naší zahradě oséval asi před týdnem a trávník už místy začíná klíčit. A kdyby přece jen trávník nevyrostl hned dokonale rovnoměrně, což se podaří málokdy, tak pak už je to to nejmenší vzít osivo a na jaře holá místa dosít. Nevím jestli má nějakou cenu zasahovat proti plevelům, to budete vidět sám jak na ploše porostou, ale přece jen více rostou na jaře než na podzim, takže podle mně to nebude třeba. Samozřejmě nyní již ani povyrostlý trávník před zimou nehnojte, zejména ne dusíkatými hnojivy. I když tato informace je bezpředmětná, protože na zelený pažit si budete muset dobré tři týdny až měsíc od výsevu počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jer - (2) - 133.18 (?), 6.10.2008 13:38

Díky moc, dodal jste nám optimismus, pustíme se tedy do toho... MaN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.23 (?), 10.10.2008 15:16

Aj my to skusime tento víkend, však nič nestratíme, len môžme získať. Potom na jar si povieme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.23 (?), 13.10.2008 10:36

Chcem sa opýtať, keď ste zasiali trávu do jemne rozhrabanej pôdy, potom ste zavalcovali ťažkým kovovým valcom plným vody, alebo prázdnym kovovým (čo je tiež dosť ťažký)? Vďaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.18 (?), 14.10.2008 9:44
My jsme valcovali tak zhruba do pulky naplnenym valcem, s tim uplne plnym skoro neslo pohnout... Zato jsme jezdili krizem krazem a celkem dlouho a s pauzami...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.233 (?), 16.10.2008 20:58

My sme valcovali tak zľahka. Treba ju silno uvalcovať? Myslíte, že sa môže tráva valcovať ešte týždeň po vysadbe, nestane sa jej nič? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika