Navozená ornice



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
19.8.2018 13:29

Nějaké zkušenosti s pozemkem kolem novostavby mám a proto doporučuju: vydržte. Rozhodně po půdě nejezděte už žádným bagrem apod, nebo vám tam neporoste ani ta blbá tráva. Nechat na podzim přeorat pluhy, nějaké ty brány či podiskovat a nechat slehnout přes zimu. Na jaře pouze urovnat hráběma a vysadit trávu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Zelena - (1) - 196.99 (?), 18.8.2018 14:46, zobrazeno: 2931x

Dobrý den,

na pozemku máme jíl a za domem se nám držela voda. Proto jsem udělali drenáže a celou plochu zasypali štěrkem. Položili geotextilii a zavezli ornici. V ornici jsou drny, je nezarovnaná. Sice jí bagr pojezdil, ale velké nerovnosti zůstaly. Hlína není úplně upěchovaná. Jak máme tuto hlínu udusat? Připravit, dorovnat? Na ni zavezeme ještě vrstvičku recyklované hlíny pro výsadbu trávníku.

Předem děkujiza rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.196 (?), 18.8.2018 15:47

Nemůžu samozřejmě znát místní podmínky, ale jen mě tak napadlo, abyste někdy ještě s láskou na tu vodu nevzpomínali.
Jinak se omlouvám za OT.
(Celý život jsem odvodňoval a poslední roky mi to přijde jako zbytečná práce... Holt, každý extrém je špatný).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 18.8.2018 19:27

Najděte si někoho, kdo umí se smykovým nakladačem (bobíkem)Umačká, porovná a rozvozí i tu reciklovanou, drahou zeminu.To je něco a dají do toho třeba písek.Někdy jsou potřeba taky hrábě a počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.69 (?), 19.8.2018 12:13

ja osobne bych to srovnal rotavatorem a pak usmykoval ale to jen proto ze tu moznost mam pokud neni potrebny stroj k dispozici tak oslovit nejakeho mistniho zemedelce ten by si stim mel poradit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 19.8.2018 13:29

Nějaké zkušenosti s pozemkem kolem novostavby mám a proto doporučuju: vydržte. Rozhodně po půdě nejezděte už žádným bagrem apod, nebo vám tam neporoste ani ta blbá tráva. Nechat na podzim přeorat pluhy, nějaké ty brány či podiskovat a nechat slehnout přes zimu. Na jaře pouze urovnat hráběma a vysadit trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.124 (?), 27.8.2018 14:35

Asi byste nevěřil, ale na louce zlikvidovat melioraci ze šedesátých let je šílená dřina. ta mrcha voda si najde cestičku.. abyste pak nemusel zalévat o stošest..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika