Kornatka travní



Stránky: 1,  2   
janab - (1) - 48.211 (?) 
18.6.2009 16:49, zobrazeno: 65926x

Prosím o radu, na trávníku se objevila kornatka travní. Usuzuji tak, dle informací na internetu. Žluté kruhy a v tom rúžové chumáčiky. Chci se zeptat na radu, zdali použít dusíkaté hnojivo, nebo chemický postřik, jaký? Trávnik na jaře měl vertikutaci a také byl hnojený.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 49.39 (?), 23.6.2009 19:19

Na kornatku by měl zabírat FUNDAZOL (účinná látka benomyl), BAVISTIN, KARBEN, ALTO COMBI, SPORTAK ALPHA, DUETT, KONKER (úč.látka carbendazim), RUBIGAN (fenarimol), TOPSIN (thiophanate-methyl),  RONILAN (vinclozolin), AMISTAR či QUADRIS (azoxystrobin).

Teď jsem zjistil, že jsem nedávno "růžové chomáčky" pokládal za palušku travní a ona je to kornatka.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.211 (?), 26.6.2009 14:24

Děkuji, mezi tím mi poradili dithane,  3 x po 7 dnech, tak uvidíme, jestli nezabere, tak vyberu něco od Vás.  Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.158 (?), 3.6.2010 13:45

Také se mi letos po vydatných deštích v posledním období objevila na trávníku kornatka (žluté fleky trávy a na nich nitky načervenalého mycelia). Loni se objevila trochu také, ale letos je toho výrazně více.

Pomohl Vám postřik pomocí Dithane? Má účinnou látku Mancozeb a ta by podle informací v obchodech měla likvidovat všechny houbovité choroby, včetně kornatky. Osvědčil se skutečně i Vám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.78 (?), 23.6.2010 11:57
Kornatku se snazim odstranit nekolik let, zatim jsem testoval Fundazol a Ditahne. Rekl bych, ze s Dithane jsem mel o neco lepsi vysledky i kdyz se mi kornatku zcela zlikvidovat nepodarilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.158 (?), 24.6.2010 7:18

Tak zhruba po 2,5 měsících mohu říci, že boj s kornatkou trávník vyhrál.

Aplikoval jsem Dithane 3x vždy s odstupem 14 dní. Už po první aplikaci kornatka znatelně ustoupila, před 3 týdny jsem aplikoval naposledy a dnes se už nikde kornatka neobjevuje a trávník už je krásně zelený a bez fleků (to už byl ostatně před měsícem).

Pro boj s korntkou mohu tedy doporučit: trávník posekat na co nejnižší výšku (u mě cca 2 cm), aplikovat Dithane a zhruba po týdnu trávník vyčesat (buď hráběmi nebo drátkovým vertikutátorem) od zbytků uschlého mycelia kornatky. Aplikaci Dithane doporučuji opakovat (vždy jsem dodržel předepsanou koncentraci).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 246.31 (?), 23.7.2010 13:28

Dobry den mam stejny problem z travnikem a z Kornatkou travni, prosim Vas ten Dithane jste mel Dithane NEO-TEC 4, Dithane DG /pri vylepsena forma/...dekuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.117 (?), 18.6.2011 8:26

Také mám ten samý problém s kornatkou, jenže mám obavy z postřiku, jelikož máme pejska, tak nevím jakým jiným způsobem se kornatky zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.250 (?), 23.7.2011 20:22
Mám Dithane aplikovat jen na poškozená místa nebo ho mohu aplokovat (preventivně na celý trávník???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.189 (?), 11.8.2011 15:45

Co ten Dithane, pomohl Vám na kornatku travní a jak jste jej aplikoval na celý trávník nebo pouze na zasažená místa?? Děkuji Strmic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika