Kočky



host - 89.30 (?)
26.7.2007 13:12
Jinak se dívá na kočky někdo s anglickým trávníčkem a záhonkem před okny a jinak někdo(jako já) ,kdo má členitou ovocnou zahradu s bohatým výskytem hryzců, častou imigrací krtků a letními "žňovými" nájezdy hrabošů. Pak oceníte kočku jako vytrvalého, nemilosrdného lovce. Kočka má smůlu, protože má svůj charakter a nikdy páníčkovi po výprasku neolízne ruku a nebude aportovat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Jana3824 - (5), 22.7.2007 21:13, zobrazeno: 15384x

Nechala jsem si založit nový trávník, ale na dvou místech pod jehličnany mi chodí kočky a rozhrabávají dost velkou plochu. Nevíte prosím někdo jak na ně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.203 (?), 25.7.2007 3:27
Diabolky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.54 (?), 25.7.2007 22:30
stačí vlastnit vzduchovku....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.130 (?), 26.7.2007 7:37
No vidím, že opravdu nesmrtelná je. Protože inteligentního člověka toto opravdu nenapadne. To může napadnout fakt jenom někoho s IQ tykve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr.Cynik - (49), 26.7.2007 11:01
IMHO toto není o inteligenci, nýbrž o náhledu na svět a místo ostatních tvorů v něm. Někdo uzná, že i kočka má právo na své teritorium a nechá jí volné pole půsbnosti, někdo ji sejme diabolkou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.30 (?), 26.7.2007 13:12
Jinak se dívá na kočky někdo s anglickým trávníčkem a záhonkem před okny a jinak někdo(jako já) ,kdo má členitou ovocnou zahradu s bohatým výskytem hryzců, častou imigrací krtků a letními "žňovými" nájezdy hrabošů. Pak oceníte kočku jako vytrvalého, nemilosrdného lovce. Kočka má smůlu, protože má svůj charakter a nikdy páníčkovi po výprasku neolízne ruku a nebude aportovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 27.7.2007 14:07

Kdepak, jak tady správně napsal předchozí diskutující, je to o tom, jak člověk hodnotí svět kolem sebe.

Sám mám "anglický " trávníček a  až na borůvky u plotu  (Obsypané hrabankou) je zahrada čistě odpočinková a reprezentativní. Koček mi sem chodí  fůra, protože je mám rád a krmím je. Občas sice musím uklidit "minu", nebo zapravit rozhrabaný mulč. Ale na zvíře bych nikdy nevstřelil - nejsem idiot. NAvíc máte naprostou pravdu v tom, že na zahradě prostě nejsou  žádní hlodavci.

Ale pokud bychom přemýšleli jako blb se vzduchovkou,  můžeme vastřílet kosáky, stále chemizovat a poříznout děti, které se proběhnou po trávníku.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.26 (?), 7.4.2008 12:20

Tak pozor - moje kočka za mnou po zahradě chodí jako pejsek, když pleju, lehne si ke mně a taky aportuje umělou myš!!! Nekecám!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.99 (?), 3.9.2007 16:47
Je svatou pravdou to, že za kočky mohou jedině jejich majitelé. Kočky jsou nejpřirozenější domácí mazílci, které znám. Naše koča může ven kdykoli se jí zachce a přesto chodí konat potřebu do svého kakáče, který má doma, na našem WC. Je zajímavé to, že někdy je doma celé týdny, přes den máme otevřené dveře, ale ven nejde. Jindy ji není vidět 3 dny, pak přiběhne a honem letí na kakáč. Tedy, čůrá asi i venku, ale kakat chodí domů. Míca kastrovaná není, čas od času sice hárá, ale koťátka nikdy nemá. Před lety jsme ji našli zraněnou na ulici, vyléčili ji a už u nás zůstala, neodešla i když tu možnost měla. Asi ji tenkrát srazilo auto – měla zlomenou pánev, proto nejspíš nemůže mít koťátka a drží se většinou v domě. Máme taky kocourka, kastrovaného. Máme jej déle než mícu. Ten na kakáč nechodí, protože tam chodí míca. Když jsme mu pořídili druhý kakáč, tak ho taky zabrala míca. On už se to nenaučí, protože jsme jej tomu od malička neučili. Teď už máme přečtené nějaké knihy o kočičkách, proto víme, že se to kočka učí jako malé mimino. Naučí se chodit na kakáč a jinam už nekaká.
Myslím, že veškerý problém je v neinformovanosti veřejnosti. Kdybychom všichni od mala vedli všechny děti k lásce, stačilo by k tolerantnosti k přírodě a učili je poznávat a poznat zvyky a úžasné schopnosti zvířat a vůbec veškeré přírody, vyrostla by rozhodně lepší generace, než ta naše. Výchova Rodinou + Školou + Četbou + Společností. Kdyby toto fungovalo, bylo by huj! Asi mluvím jako Komenský, ale cítím to tak. Opravdu hodně lidí kočky rádo nemá a hnusně jim ubližuje, ale kočky si to nezaslouží, jsou úžasné!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.200 (?), 25.7.2007 8:10

Dobrý den Jano,

souběžně zde probíhají 2 diskuze ke "kočičí problematice", a sice "Kočičí výkaly", která má k dnešnímu dni 16 příspěvků a "Odpuzovač koček" s 38 reakcemi.

Zkuste se podívat tam, třeba naleznete odpověď na Vaši otázku.

S pozdravem Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika