jakou ruční vřetenovou sekačku?



HonzaNov - (2) - 215.82 (?)
19.9.2017 10:46

Resim s zenou na chate podobne dilema. Mame dve plochy o celkove rozloze cca 800m2 a uz tady se bojim, ze se z toho po***. Jinak duvodem pro vretenovku jsou stejne jako u vas male deti. Nedoporucite mi nekdo nejaky model, ktery je pohodlny i pro vetsi plochy? Ja uz si fakt nedokazu vybrat a patlu se v tom 14 dni. Nemuzu se rozhodnout mezi GARDENA 380EC a HUSQVARNA Novocut 64.

Rozdil v cene je obrovsky, ale za rok asi jeste budu rad ne? Fakt nevim. Dekuji za tipy a rady.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 191.65 (?), 13.7.2017 14:24
Ja bych se take rada pripojila s dotazem. Zahrada cca 1500m2, sem tam rovny plac jinak ve svahu. Potrebovala bych neco lehkeho, malo hlucneho (kvuli detem at mohou spinkat kdyz kosim), sekat tak 1xza tyden max 10dni. Zacala jsem zvazovat rucni bezmotorovou sekacku ale kdyz to ctu nevim jestli je to uplne vhodna volba. Anglicky travnik z toho mit proste nikdy nebudu. Momentalne mam klasickou benzinovou s pojezdem a je to v tom svahu masakr navic mam strach aby starsiho nestrelil nejaky kaminek. Za zadkem se sice nemota ale od sousedu pres cestu uz nam jeden malem rozbil okno takze dostrel tyhle veci fakt maji. Uz jsem zvazovala vratit se i ke kose. :D co myslite jsem uplne mimo s tou rucni? Nemate nejaky tip?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.147 (?), 13.7.2017 14:47

Ručná vretenová sekačka nie je na tak veľkú plochu vhodná. Namakáte sa. Navyše potrebujete mať perfektne upravený trávnik. Do svažitého terénu odporúčam mulčovanie. Nemusíte so sekačkou tlačiť aj kôš a nemusíte sa zdržovať s jeho vysýpaním. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 13.7.2017 15:52

ruční vřetenovka je pro Vás nesmysl, to vůbec neřešte, potřebuje zcela jiný typ trávníku a menší plochu. Bohužel nic vhodnejšího než asi máte nyní nedoporučím. Na mulčování jak zde někdo radí pozor, pokud se trávník seče každý týden tak je vyloženě nevhodné, ta posečená hmota se rozkládá reálně několik měsíců a trávníku to bude časem vyloženě škodit, udusíte jej. Mulčovat se dá jen v tam kde se seče párkrát ročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 13.7.2017 16:07

Mulčovat se dá jen v tam kde se seče párkrát ročně.

a cim sa mulcuje pometrovym senom? Naopak mulcuje sa tam, kde sa seka velmi casto. kazdy, alebo kazdy druhy den. Napriklad aj travniky golfovych ploch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 13.7.2017 17:21

nechci se zde v tématu k ruční vřetenové sekače přít o výhodách a nevýhodách mulčování. Půlmetrovou trávu jsem neměl zrovna ma mysli, ale třeba takový sad kde se seče cca 1x mesíčně a jsou používány mulčovací nože. Golfová hřiště bych sem opravdu netahal, a upřímně jsem přesvědčen ze 90 % profi trávníkářů Vám řekne, že mulčovní na často sečených plochách rozhodně trávníku neprospívá. Reálný rozklad hmoty není tak rychlý jak mnozí výrobci/prodejci sekaček tvrdí. Tím jak se stále dokola kupí nová a nová hmota tak trávník začne časem řídnout atd. Pokud by greenkeapři "mulčovali" - tedy nesbírali posečenou trávu např. na greenech, které se sečou několikrát týdně, tak se jim z té stařiny (plsti) udusí, i při sběru má green s plstí velký problém. Ano, na golfových hřištích se také část ploch může a "mulčuje" nicméně profi údržba těchto ploch není to samé jako trávník doma. Pokud chtějí mít takové plochy v top stavu tak je také musejí často vyčesávat nebo používat dopňkové enzymy podoporující rychlejší rozklad travní hmoty. Jako příklad vidím u nás v ulici, skoro soused před domem druhým rokem 1x týdně mulčuje a pomalu tam z původního celkem slušného trávníku rostou jen pampelišky a další plevel. Tráva se vytrácí. Dříve když trávu sbíral do koše tak měl o 100 % lepší trávník. Zvýšenou náročnost na vertikutaci většinou po čase potvrdí i majitelé robotických sekaček (pokud se tedy o kvalitu trávníku trochu zajímají). Výrobci tzv. sekaček 2v1 či robotických většinou vyzdvyhují jak to nesbírání trávníku vlastně prospívá jak se tím hnojí, ale již neřeknou že za pár let když lidé nebudou dělat několikrát ročně vertikutaci, tak z pěkného hustého trávníku bude pomalu řídký a slabý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.49 (?), 13.7.2017 22:01
Obema dekuji za reakci. Namakam se uz i tak. Svazity teten, keriky stromy.. to neni nic ani pro benzin ani pro lehkou elektriku. Koukala jsem napr na Hecht. Sekacka ma jen 8kg a vyssi strih prislo mi to jako zajimava volba za cenu toho ze se bude kosit casteji. Dekuji za komenty asi je to fakt jen pro placate pidi zahradky :/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HonzaNov - (2) - 215.82 (?), 19.9.2017 10:46

Resim s zenou na chate podobne dilema. Mame dve plochy o celkove rozloze cca 800m2 a uz tady se bojim, ze se z toho po***. Jinak duvodem pro vretenovku jsou stejne jako u vas male deti. Nedoporucite mi nekdo nejaky model, ktery je pohodlny i pro vetsi plochy? Ja uz si fakt nedokazu vybrat a patlu se v tom 14 dni. Nemuzu se rozhodnout mezi GARDENA 380EC a HUSQVARNA Novocut 64.

Rozdil v cene je obrovsky, ale za rok asi jeste budu rad ne? Fakt nevim. Dekuji za tipy a rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 39.3 (?), 19.9.2017 12:50

Jak často to budete sekat?, co tam roste, jak ten trávník vypadá? Vřetenovka je opravdu jen na nízko střižený trávník, který se seče často a je ideálně z druhů co se dobře sečou. Pokud toto vše máte tak řeště vřetenovku, jinak si ji nekupujte, jelikož budete hrozně zklamáni a to především kvalitou sečení, která bude horší než u rotační nemluvě o fyzické námaze. Na 800m/2 je ruční nesmysl, to by jste museli sekat min 2x týdně aby jste jen zastřihovali konečky a neudřeli jste se k smrti. Já seču ruční cca 300 m/2 a to 2x týdně mám jemnolistý trávník a v létě se fakt zapotím.

Děti, nechápu důvod spojení děti a vřetenovka, v čem je vřetenovka dle Vás lepší když mám malé děti?. Jedině možná hluk, ale jinak mne nic nenapadá.

Jinak pokud vřetenovku tak na takovou plochu nejlépe motorou, u elektro je riziko, že dříve odejde motor / dávají tam docela slabé a odpor je mnohdy značný. Ruční dobré zkušenosti mám s Gardenou, Brilem a ta Husqvarna je také dobrá. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika