Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Zdravim vas vsetkych! Chystam sa zriadit si doma travnik o rozlohe max.100m2. Kedze by som bol rad, aby vyzeral aspon trosku k svetu, uvazujem nad automatickym zavlazovanim. Od minuleho roka mam doma rucne vrtanu 10m hlboku studnu. Vodny stlpec ma cca 7m (priemer rury je 160mm). Zdalo by sa, ze vody bude dost, ale ako na potvoru, velmi pomaly doteka. Inak povedane, cerpadlom o tychto parametroch: Príkon 1000 W, Max. hĺbka ponoru 15 m, Max. prietok 80 l/min, Max. výtlak 60 m... vycerpam vodu cez 3/4" hadicu za cca 2min. a potom musim pockat asi 15-20min. nez dotecie voda do studne na maximum. S automatickym zavlazovanim nemam ziadne skusenosti, preto mam na vas skusenejsich par otazok: 1. ake su moznosti v takomto pripade, ked nje studna malo vydatna? napadli mi veci ako zasobnik vody (resp. domaca vodaren??), rozdelit polievanie na viac okruhov, pricom by bolo polievanie realizovane v noci v kratkych intervaloch...? 2. existuju nejake filtre, ktore zabrania zanasaniu trysiek, ak nie je voda zo studne dokonale cista? 3. da sa pribl.urcit spotreba vody zavlazovacieho systemu, ked si clovek zisti presny pocet a typ trysiek? Vopred velmi pekne dakujem za kazdu uzitocnu informaciu, radu, upozornenie.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika